دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

واسطه‌های ملکی به موجران چه توصیه‌ای می‌کنند؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
واسطه‌های ملکی می‌گویند با قیمت‌های پیشنهادی رهن و اجاره، احتمال باقی ماندن آگهی‌ها در صف انتظار قرارداد به مدت حداقل یک ماه و حتی بیشتر، دور از انتظار نیست.
قیمت اجاره بها‌ در تهران

در حالی که قیمت اجاره بها‌ در تهران رشد بیش از ۳۰ درصدی را در مقایسه با اجاره‌های دریافتی سال گذشته نشان می‌دهد، واسطه‌های ملکی توصیه می‌کنند موجران برای انتظار کوتاه‌تر در صف انعقاد قرارداد، اجاره‌بهای پیشنهادی خود را تعدیل کنند.

به گزارش مجله دلتا برخلاف بازار فروش مسکن، دست دلالان، سفته‌بازان، سوداگران و حتی سرمایه‌گذاران از بازار اجاره به کلی کوتاه است و هر آنچه در این بازار وجود دارد، تقاضای مصرفی سکونت است. این واقعیت سبب می‌شود تغییرات نرخ اجاره‌بها به همان نسبتی که قیمت مسکن رشد می‌کند، رخ ندهد. در واقع اجاره‌بها علاوه بر اینکه تابعی از قیمت مسکن به شمار می‌آید، ارتباط زیادی با استطاعت مستاجران، وضعیت تغییرات حقوق و دستمزد، نرخ تورم و دیگر شاخص‌های اقتصادی موثر بر وضعیت معیشت خانوارها دارد. این واقعیت همواره وجود داشته اما در مقطع فعلی بیشتر مورد توجه فعالان بازار مسکن قرار گرفته است.

به دنبال رشد قیمت مسکن در اردیبهشت، موجران با این تصور که اجاره‌بها نیز قابلیت خیز دوباره را دارد، قیمت‌گذاری پیشنهادی خود را اعلام کرده‌اند؛ در حالی که شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، اثر قابل توجهی بر استطاعت مستاجران گذاشته و طرف تقاضای بازار اجاره در بسیاری از مناطق مصرفی تهران، توان پرداخت اجاره‌بهای مورد نظر موجران را ندارد.

واسطه‌های ملکی که این روزها به سبب حذف قیمت‌ها از موتورهای جست‌وجوی ملکی بیشتر از همیشه با مستاجران برخورد نزدیک و رو در رو دارند، با اطلاع از واقعیت سقف بودجه‌ای که خانوارها می‌توانند برای هزینه‌های تامین محل سکونت خود بپردازند، به موجران توصیه می‌کنند، تغییرات اجاره‌بها نسبت به سال گذشته را محدودتر کنند چراکه در غیر این صورت احتمال باقی ماندن آگهی‌ها در صف انتظار قرارداد به مدت حداقل یک ماه و حتی بیشتر، دور از انتظار نیست.

در جدول زیر جدیدترین قیمت اجاره بها‌ در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت رهن و اجاره‌ در تهران

پیشنهاد مطالعه: برای آگاهی از آخرین گزارش های ملکی “قیمت‌های پیشنهادی مسکن، عجیب و باورنکردنی” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

راه های تقویت موهای کم پشت

اگر موهایتان کم پشت است بخوانید

ما بهترین و موثرترین راه‌های مراقبت از موهای نازک را جمع‌آوری کرده‌ایم تا در عرض چند ماه موهای شما را مثل روز اول سالم و زیبا کنیم.

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر