جدیدترین مدل‌های پرده

۰
0
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نصب پرده مناسب در سالن پذیرایی و هماهنگی و ست بودن رنگ آن با دیگر وسایل می تواند زیبایی ظاهری بسیار بیشتری به منزل ببخشد.
مدل پرده جدید پذیرایی

توجه به جزئیات، رنگ، طرح و حتی سبک دکوراسیون شما تأثیر زیادی روی انتخاب مدل پرده جدید پذیرایی‌ شما خواهد داشت. اما به طور کلی برخی از مدل‌ها و طرح‌ها در سال جدید بیشتر از گذشته مورد استقبال قرار می‌گیرند و فضای خانه شما را نیز به محیطی امروزی‌تر و مدرن‌تر تبدیل می‌کنند.

همان‌طور که می‌دانید پرده‌ها نقش مهمی در زیبایی یک خانه دارند و هر سال طراحان مد و دکوراسیون داخلی، رنگ و نقش و مدل‌هایی خاص را به عنوان مدلهای جدید پرده های سلطنتی و مدرن ارائه می‌دهند. پس اگر قصد دارید تا تغییری اساسی و مطابق مد روز در منزل خود ایجاد کنید، بهتر است در این مطلب با ما در مجله دلتا همراه باشید.

دو لایه پرده

از دو لایه پرده استفاده کنید

شاید این موضوع دغدغه خیلی از افراد باشد که زمانی که از پرده‌های ضخیم استفاده می‌کنند، از نور آفتاب محروم می‌شوند و با استفاده از پرده‌های نازک نیز در فصل تابستان از تابش مستقیم نور خورشید در امان نیستند.

طراحان دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۰ ایده خوبی برای شما در نظر دارند. استفاده از پرده‌های دولایه، با یک لایه ضخیم و یک لایه نازک که مناسب همه فصل‌ها است. این یک انتخاب ساده و هوشمندانه برای تنظیم نور به داخل خانه شما است.

طراحی این نوع پرده‌ها کاملا ساده و بدون مدلی خاص است و تنها دو لایه پرده روی هم با دو ضخامت مختلف در نظر گرفته می‌شود و از این رو ظاهری شبیه به کرکره‌های مدرن یا شیدهای امروزی دارد.

میله پرده‌ها

میله پرده‌ها را مخفی کنید

امسال برعکس سال‌ها گذشته قرار نیست که از انواع میله پرده‌های مختلف و کتیبه‌ها برای جلوه بخشیدن به پرده‌ها استفاده کنید. بهتر است مدل پرده جدید پذیرایی منزل خود را طوری طراحی کنید که میله پرده‌های آن پوشیده شوند. می‌توانید پرده‌ها را از سقف آویزان کنید و از طرح و رنگ پرده جدید در فضای خانه لذت ببرید.

با استفاده از این سبک چشم‌ها بیشتر به سوی طرح و رنگ پارچه پرده‌ شما معطوف می‌شود و به همین دلیل جذابیت پارچه پرده‌ نیز بیشتر نشان داده خواهد شد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با جدیدترین دکوراسیون خانه ” دکوراسیون تابستانی منزل” را مطالعه کنید.

مدل فرانسوی

از مدل فرانسوی غافل نشوید

یکی دیگر از مدل پرده جدید پذیرایی انتخاب طرح پرده فرانسوی است که شاید به خاطر داشته باشید که تا چند سال پیش هم جز مدل‌های پر طرفدار پرده محسوب می‌شد؛

اگر دوست دارید این مدل پرده جدید پذیرایی را در خانه‌ خود امتحان کنید، بهتر است از پارچه‌هایی با کیفیت از جنس ساتن و مویر استفاده نمایید.

توجه داشته باشید که این سبک پرده از مدل پرده های جدید اتاق پذیرایی با متراژ بالاتر است و برای خانه‌های بزرگ جلوه زیباتری خواهد داشت.

مدل پرده جدید

از سبک رومی استفاده کنید

یکی دیگر از مدل پرده های جدید اتاق پذیرایی که از دیرباز بیشتر در خانه‌های سلطنتی و روم باستان مورد استفاده قرار می‌گرفت، پرده رومی است. برای این مدل پرده جدید پذیرایی از پارچه‌هایی سنگین و متراکم استفاده می‌شود و از مدلهای جدید پرده های سلطنتی در خانه‌های امروزی نیز محسوب می‌شود.

مدل پرده جدید

به پرده‎های اتریشی توجه کنید

پرده  سبک اتریشی پرده‌‌ای است که ظرافت بیشتری در مقایسه با سبک رومی و فرانسوی دارد و در عین حال در قسمت زیرین آن پین‌های طبیعی و زیبا به چشم می‌خورد.

برای دوخت این پارچه‌ها باید از پارچه‌هایی ظریف‌تر استفاده شود و به همین دلیل انتخاب فوق‌العاده‌ای برای سبک دکوراسیون مدرن و یا سلطنتی محسوب می‌شوند.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با انواع پرده آشپزخانه ”پرده آشپزخانه و انواع آن” را مطالعه کنید.

مدل پرده جدید

پرده‌های طرح‌دار کلاسیک این بار مدرن می‌شوند

مدل پرده جدید پذیرایی امسال با ایده گرفتن از سبک‌های قدیمی و کلاسیک طراحی شده است. استفاده از پارچه‌هایی طرح‌دار و متراکم، یکی از آن سبک‌هایی است که امسال باید بیشتر از گذشته به آن توجه کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با دکوراسیون مدرن” دکوراسیون اتاق پذیرایی مدرن”را مطالعه کنید.

سبک ژاپنی

پرده‌های سبک ژاپنی را فراموش نکنید

یک مدل پرده جدید پذیرایی که در سال ۲۰۲۰ توسط طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد شده است، پرده‌های ژاپنی است. این نوع پرده ژاپنی، در واقع برگرفته از سبک و نقوش شرقی و ژاپنی است.

پرده ژاپنی بیشتر در خانه‌هایی به سبک مدرن استفاده می‌شود. به پرده‌های ژاپنی، پرده‌های پنلی نیز گفته می‌شود که ایده جذابی برای سبک‌های مینیمالیسیم محسوب می‌شود.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

گیاهان آپارتمانی که ماهی یکبار آب نیاز دارند

مراقبت و نگهداری از گیاهان در آپارتمان ممکن است کاری زمانبر بوده و برای همه مقدور نباشد به…