محله گردی

خرید خانه در شهر زیبا ؛ محله‌ای با بافت متنوع

۱۷
6
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شهر زیبا از محله‌های آرام در غرب تهران است که مطابق با استانداردهای شهرسازی ساخته شده است.
خرید آپارتمان در شهر زیبا

شهرزیبا محله‌ای در قلب منطقه ۵ تهران است که از شمال به بزرگراه همت، از جنوب به خیابان آیت‌الله کاشانی، از شرق به اتوبان شهید باکری و از غرب به خیابان شهرک شهدا و خیابان شهران منتهی می‌شود. اگرچه آب‌وهوای خوب و امکانات کم و بیش مطلوب شهر زیبا سبب رونق خرید خانه در این محله شده؛ اما تلفیق بافت نوساز و قدیمی و قیمت مناسب این منطقه نسبت به دیگر محله‌های منطقه ۵ را نباید در تقاضای زیاد برای خرید آپارتمان در شهر زیبا نایده گرفت. مجله دلتا این بار در محله‌گردی خود به معرفی شهر زیبا پرداخته است. با ما همراه باشید.

محله شهر زیبا تا قبل از دهه ۷۰ جزء مناطق کم‌جمعیت شهر تهران به شمار می‌رفت؛ اما در ابتدای دهه ۸۰ توجه انبوه‌سازان بسیاری را به خود جلب کرد؛ از این رو در این محله بافت مسکونی نوساز و چندسال ساخت را در کنار یکدیگر خواهید دید که موجب می‌شود دست متقاضیان در انتخاب آپارتمان بر اساس قیمت و متراژ بازتر باشد.

شهر زیبا در گذشته

در تب بازی‌های آسیایی سال ۱۹۷۴، تصمیم به ساخت شهرکی نزدیک به استادیوم آزادی برای اسکان ورزشکاران و مقامات گرفته می‌شود. بر همین اساس زمین‌های بایر در این منطقه خوش آب و هوا خریداری و اولین شهرک‌ تهران با چهره سمبلیک نمای آجری قرمز ساخته شد.

دسترسی به شهر زیبا

دسترسی مناسب شهر زیبا به بزرگراه‌های شهید همت، شهید باکری و آیت‌الله کاشانی و خیابان شهران، تردد با خودروی شخصی را برای شما آسان خواهد کرد؛ به‌ویژه اینکه این محله محدودیت ترافیکی ندارد. همسایگی شهر زیبا با محله‌های جنت‌آباد جنوبی، شهران و سازمان آب در کنار وجود خیابان‌های سرو، عدالت و شربیانی و بلوار‌های جوانمردان و آلاله، عبور و مرور را به سایر نقاط شهر تهران آسان می‌کند. این محله ایستگاه مترو ندارد. برای استفاده از خطوط مترو می‌توانید از دو ایستگاه چیتگر و صادقیه استفاده کنید.
خطوط اتوبوسی که در زیر ذکر می‌شود شما را به شهر زیبا خواهد رساند:
 • پایانه کوهسار- پایانه آزادی
 • پایانه کن- پایانه مترو صادقیه
 • پایانه شهران- پایانه مترو صادقیه
 • پایانه کوهسار- پایانه شقایق
 • پایانه شهرک شهید باقری- پایانه مترو صادقیه
 • دهکده المپیک- پایانه مترو صادقیه

همچنین خطوط تاکسی فلکه دوم صادقیه، کن، سولقان، فلکه دوم شهران و … ، دسترسی به شهر زیبا از نقاط دیگر شهر را آسان کرده است.

مراکز تفریحی و تجاری

بوستان‌های اردکانی، ساحل و پارک کودک از فضاهای تفریحی است که در این محدوده قرار دارند. پارک ارم، باغ وحش ارم، مجموعه ورزشی آزادی، کمپ ورزشی-تفریحی استقلال و ورزشگاه درفشی‌فر یا پرسپولیس اگرچه در محله شهر زیبا قرار ندارند؛ اما به آن نزدیکند و در مدت زمان کوتاهی می‌توانید خود را به این مراکز برسانید. از مراکز خرید شهر زیبا نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فروشگاه هایپراستار
 • فروشگاه اترک
 • بازارچه قدیمی شهر زیبا

همچنین مراکز خرید واقع در محله‌های اطراف، مانند پاساژ گلدیس، مرکز خرید تیراژه، پاساژ سمرقند، مرکز خرید کوروش و مرکز خرید بوستان می‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

مراکز درمانی

 • درمانگاه شبانه‌روزی شهر زیبا، واقع در میدان شهر زیبا
 • درمانگاه شبانه‌روزی حیات، واقع در بلوار آلاله
 • بیمارستان پیامبران
 • بیمارستان ابن سینا

خرید آپارتمان در شهر زیبا

سطح قیمت خرید خانه در شهر زیبا متوسط رو به بالا است و قیمت آپارتمان در این محله بسته به متراژ، نوع کاربری، سال ساخت، شمالی یا جنوبی بودن و امکانات ساختمان متفاوت است. در حدفاصل تقاطع جنت آباد جنوبی تا بلوار تعاون، بافت‌ مسکونی متنوعی را شاهد خواهید بود که این بافت شامل خانه‌های چند سال ساخت و آپارتمان‌ها و برج‌های نوساز و حتی شهرک‌های قدیمی است. به لطف ساخت‌ و سازهای گسترده در این محله، شهر زیبا هر روز جوان‌تر از روز قبل شده و تقاضا برای سکونت در آن بیشتر از گذشته می‌شود. برای اطلاع از قیمت خرید آپارتمان در شهر زیبا و سایر مناطق تهران، به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…