وام مسکن بدون سپرده تا پایان تابستان پرداخت می شود

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

وام مسکن بدون سپرده و بدون نیاز به خرید اوراق مسکن تا پایان تابستان پرداخت می شود.

مدیر اموراعتباری بانک مسکن با اعلام این خبرگفت: به منظور افزایش توان مالی خریداران و تقویت بخش تقاضا و همچنین ترغیب خریداران ملک به استفاده از تسهیلات از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، پرداخت وام مسکن بدون سپرده  ، تا پایان شهریور ماه امسال ادامه خواهد یافت.

وام مسکن بدون سپرده

به گزارش مجله دلتا به نقل از ایسنا ، محمد حسن علمداری گفت : هم اکنون سقف تسهیلات از محل اوراق مسکن برای مجردها ۶۰، ۵۰ و ۴۰ میلیون تومان به ترتیب در تهران، مراکز استان و شهرهای بزرگ و همچنین سایر شهرها و برای زوج ها نیز۱۰۰، ۸۰ و ۶۰ میلیون تومان به همان ترتیب یاد شده است. این در حالی است که با تمدید پرداخت وام خرید مسکن بدون سپرده، برای متقاضیان سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل اوراق در هر یک از حالات اعلام شده، امکان استفاده از تسهیلات بدون سپرده و بدون نیاز به خرید اوراق نیز با سقف‌های مشخص فراهم است. البته وام مسکن بدون سپرده در صورتی تعلق می گیرد که متقاضی، سقف تسهیلات اوراق را دریافت کند و چنانچه تسهیلات دریافتی از محل اوراق، از سقف مصوب در هر شهر، کمتر باشد، تسهیلات بدون سپرده به وی تعلق نمی­گیرد.

به گفته علمداری، با تمدید مهلت پرداخت این نوع تسهیلات، به مجرد ها ۱۰ میلیون و به زوج ها ۲۰ میلیون تومان (شامل دو فقره تسهیلات ۱۰ میلیونی به هر یک از زوج ها ) به متقاضیان پرداخت می‌شود که نیازی به خرید اوراق هم ندارند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه این تسهیلات صرفا به متقاضیان دریافت تسهیلات ازمحل اوراق و در صورت تمایل آنها قابل پرداخت است، افزود: با توجه به اینکه امکان پرداخت یک فقره جعاله ۲۰ میلیون تومانی به دریافت کنندگان تسهیلات‌ مسکن از گذشته وجود داشته و هنوز هم این تسهیلات پرداخت می‌شود، هم اکنون مجموع سقف تسهیلات ترکیبی مسکن از محل اوراق برای زوج ها، ۱۴۰، ۱۲۰ و ۱۰۰ میلیون و برای مجرد ها ،۹۰، ۸۰ و ۷۰ میلیون تومان در سه گروه شهری افزایش یافته است . این سقف ترکیبی شامل تسهیلات اوراق، تسهیلات بدون سپرده و همچنین تسهیلات جعاله است .

علمداری با بیان اینکه این تسهیلات به متقاضیانی که تا پایان شهریور ماه تشکیل پرونده دهند اعطا خواهد شد ، در عین حال تاکید کرد: در صورتی که تسهیلات درخواستی از محل اوراق، به لحاظ مبلغ، کمتر از سقف‌های قابل پرداخت باشد یا این که به ‌رغم استفاده از سقف، بخشی از تسهیلات از محل دیگری پرداخت شده یا بدهی قبلی باشد، در این صورت پرداخت تسهیلات بدون سپرده به فرد متقاضی امکان پذیر نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سود تسهیلات از محل اوراق و نیز تسهیلات جعاله که آن هم با خرید اوراق پرداخت می‌شود، ۵/۱۷ درصد است، افزود: این در حالی است که سود این تسهیلات بدون سپرده  ۱۸ درصد تعیین شده است. در ضمن مدت بازپرداخت تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن همچون جعاله، پنج سال تعیین شده و اقساط ماهانه هر یک از تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی برای مجرد ها  یا برای هر یک از زوج ها ، حدود ۲۵۴ هزار تومان است.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

خواص شگفت‌انگیز خوردن آب دوغ خیار در تابستان را بخوانید

آب دوغ یکی از غذاهای سنتی است که در تابستان طرفداران بسیاری دارد و گلوی آدم را تازه می‌کند…