انتخاب کت و شلوار زنانه

۰
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کت و شلوار زنانه در برخی کشورها یک لباس رسمی و اداری برای خانم‌ها است، اما در کشور ما به عنوان لباس مجلسی و اسپرت هم استفاده می‌شود.
کت و شلوار زنانه

انتخاب کت و شلوار زنانه اصولی دارد که با رعایت آنها می‌توانید استایلی شیک و جذاب با این لباس داشته باشید. کت و شلوار زنانه دو مدل رسمی و اسپرت دارد که بنا به موقعیتی که می‌خواهید در آن حاضر شوید، مدل مناسب را انتخاب می‌کنید. برای آشنایی با انواع کت و شلوار زنانه با مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید.

کت و شلوار رسمی

اگر دوست دارید کاملا رسمی باشید، سراغ کت ‌و شلوار هم ‌رنگ بروید. البته در انتخاب جزییات دقت کنید تا کت و شلوار شبیه یونیفرم نباشد. دکمه کت، برش روی کت و اکسسوری‌هایی که استفاده می‌کنید، جزییاتی هستند که باید به آنها توجه کنید.‌  این مدل کت و شلوار مناسب مهمانی‌ها و مجالس رسمی است و ست کردن آن با کیف و کفش مناسب، استایلی شیک و باوقار به شما می‌دهد. معمولا یقه کت و شلوار مجلسی، انگلیسی یا آرشال است. با کت و شلوار زنانه می‌توان از کراوات هم استفاده کرد.

کت و شلوار رسمی

کت و شلوار اسپرت

وقتی در مراسمی با ظاهر اسپرت شرکت می‌کنید، کت و شلوار یک رنگ نپوشید. این بار فقط به یک شلوار و کت تک نیاز دارید تا به ظاهری کاملا متفاوت و زیبا برسید. پیشنهاد می‌کنیم یک کت رنگ روشن انتخاب کنید. بهتر است یقه کت‌ بلند باشد تا بلوزی که قرار است زیر آن بپوشید، بیشتر به چشم بیاید. انتخاب کت‌های تک دکمه برای داشتن تیپ اسپرت مناسب‌تر از مدل‌های دیگر کت است.

کت و شلوار اسپرت

نکات پوشیدن کت و شلوار زنانه

اگر یقه کت شما بلند است، از یک گردنبند بلند استفاده کنید.

وقتی تیپ اسپرت دارید، بنا به انتخاب می‌توانید کفش عروسکی یا پاشنه‌دار بپوشید؛ البته بهتر است کفش از طیف رنگی کت باشد نه شلوار.

این که زیر کت چه چیزی پوشیده شود، مهم است. اگر یقه کت نسبتا بسته است، می‌توان آن را به تنهایی پوشید.

اگر دوست دارید کت و شلوار خود را با یک بلوز بپوشید، یک تاپ دکلته ساتن ساده به رنگ متضاد کت یا مشکی انتخاب خوبی است. اما اگر به دنبال تیپ اسپرت‌تری هستید، بلوز یقه کراواتی، استایل شما را شیک‌تر می‌کند.

اگر آستین کت شما کامل است، می‌توانید سرآستین‌های پیراهن را از زیر آستین کت بیرون بیاورید تا شیک‌تر به نظر برسد. در هماهنگی رنگ بلوز و کت دقت کنید، سفید مناسب‌ترین گزینه است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با انواع لباس زنانه “جدیدترین شلوارهای زنانه تابستانه” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

نکات مهم مراقبت از پوست در ایام نوروز

مراقبت از پوست در ایام نوروز را جدی بگیرید و در صدد انجام دادن آن برآیید. …