خانه گردشگری دره‌ای که عشق آن را فرا گرفته است!

دره‌ای که عشق آن را فرا گرفته است!

۷
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در گوشه‌ای از استان چهارمحال و بختیاری، اثری چشم نواز از طبیعت دیده می‌شود که نامش را دره عشق گذاشته‌اند.
دره عشق چهارمحال و بختیاری
هر کس با شنیدن نام دره عشق دوست دارد حداقل یک بار به آن سفر کند. این دره در چهار محال و بختیاری قرار دارد و طولانی‌ترین رود ایران در قلب آن جاری است؛ بنابراین با سفر به دره عشق تفریحات هیجان‌انگیزی مانند رفتینگ و ماهیگیری در انتظار شما خواهد بود. شالیزارها و باغ‌های انار در این منطقه گردشگری جلوه بی‌نظیری را در مقابل چشمان شما پدیدار می‌کند. دره عشق چهارمحال و بختیاری را با مجله دلتا بپیمایید.

آشنایی با دره

در هر گوشه از این دره، می‌توان زیبایی تازه‌ای را به تماشا نشست. وجود رودخانه‌ها، آبشار، روستاها و… همه باعث شده‌اند تا فضایی متفاوت در این منطقه به وجود بیاید؛ فضایی بکر که می‌تواند آرامش را برایتان به ارمغان بیاورد.

ارتفاع کم کناره‌های رودخانه و تغییر بسیار زیاد ارتفاعات در فواصل بسیار کم، موجب شده تا آب و هوایی خاص در این منطقه ایجاد شود و از آب و هوای گرم تا آب و هوای سرد را فاصله حدود دو تا سه هزار متری بتوان لمس کرد. این تنوع آب و هوایی در جنس سنگ‌ها، شیب دامنه‌ها، شکل دامنه‌ها از جمله پرتگاه‌ها، صخره‌ها، دره‌های کوچک و پوشش گیاهی کاملا تاثیر گذار بوده و اشکال گوناگونی را در گوشه و کنار این دره شکل داده‌اند که هر کدامشان می‌توانند انسان را عاشق این طبیعت کند.

آشنایی با دره عشق

چرا به این دره، دره عشق می‌گویند؟

دقیقا مشخص نیست که این اسم چرا و چطور روی این دره گذاشته شده است اما از آن جا که این دره، طبیعت عجیب و دل فریبی دارد برخی می‌گویند که هر کسی بلافاصله بعد از دیدن دره عشق چهارمحال بختیاری عاشق آن می‌شود و به همین دلیل این اسم را روی آن گذاشته‌اند. بعضی از محلی‌های این منطقه نیز می‌گویند که در زمان‌های گذشته ۲ نفر دلباخته یکدیگر می‌شوند که یکی از آن ها در یک سمت دره و نفر دیگر در سمت دیگر دره بوده است، در آن دوران پلی وجود نداشته است که این دو نفر را به هم برساند و به همین دلیل این ۲ نفر خودشان را داخل آب دره می‌اندازند تا به هم برسند، اما هر دو می‌میرند.
رفتینگ در دره عشق چهارمحال و بختیاری
پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با جاذبه های توریستی ایران، عروس تنگه‌های ایران، بهشتی در دل فارس را مطالعه کنید.

 • شهر گمشده غول ها

  شهر غول‌ها در جنگل آمازون!

  کشف شهر گمشده غول ها یکی از مهم‌ترین کشفیات قرن بیست و یک تاکنون به حساب می‌آید و ابعاد جد…
 • طاق بستان

  سفر به شکارگاه شاهان ایران کهن

  محوطه تاريخی طاق بستان در دامنه كوهی به همين نام در شمال شرقی حاشيه كنونی شهر كرمانشاه واق…
 • شهر مردگان

  در این شهر، مرده‌ها سکونت دارند!

  وقتی به این شهر می‌روید خانه‌های سفید رنگ کوچکی را در مقابلتان می‌بینید که در واقع دخمه‌ها…
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

شهر غول‌ها در جنگل آمازون!

کشف شهر گمشده غول ها یکی از مهم‌ترین کشفیات قرن بیست و یک تاکنون به حساب می‌آید و ابعاد جد…