اصول شیک‌ پوشی خانم‌ها و آقایان

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شیک پوشی یکی از دغدغه‌های افراد به خصوص نوجوانان و جوانان است. شیک پوشی به معنای انتخاب درست لباس برای انواع مجالس و ست کردن درست آنها است.
اصول شیک پوشی
انتخاب لباس و شیک پوشی اهمیت فراوانی دارد، زیرا با پوشیدن لباس‌های خوب این پیام را به دیگران منتقل می‌کنید که به خودتان اهمیت می‌دهید. برای رعایت اصول شیک پوشی بهتر است قبل از حضور در یک مراسم، ببینید لباس مناسب برای آن مجلس دارید یا نه؛ چون خوش لباس بودن با آمادگی داشتن برای مناسبت‌های خاص آغاز می‌شود. برای پاسخ به سوال “چگونه اصول شیک پوشی را رعایت کنیم و شیک پوش شویم؟” با مد و زیبایی مجله دلتا همراه باشید.

شیک پوشی

انتخاب لباس بر اساس موقعیت

لباس هایی که برای مراسمات و موقعیت های مختلف تهیه می کنیم باید با هم متفاوت باشد زیرا برای هر موقعیتی قواعد و اصول معینی وجود دارد. پس بهترین لباس ها را بر اساس موقعیتتان انتخاب کنید.

سایز مناسب بپوشید تا شیک پوش باشید

برای خوش پوشی و زیبا به نظر رسیدن باید لباستان کاملا اندازه ی بدن تان و متناسب با فرم بدنتان باشد. پوشیدن لباس های آزاد حس خوبی دارداما با پوشیدن این لباس ها ممکن است شلخته به نظر برسید. اکثر مردم در انتخاب لباسی که مناسب جثه ی آنها باشد، دچار سردرگمی می شوند پس با دقت انتخاب کنیدو لباس تان را سایز خود انتخاب کنید.

لباس‌هایی که دوست دارید بپوشید

اگر به هر دلیلی از لباس هایی که پوشیده اید راضی نباشید و دائما احساس ناآرامی و بی قراری کنید اعتماد به نفس تان از بین می رود پس همیشه سعی کنید لباسی بپوشید که از آن لذت ببرید و آن را دوست داشته باشید.

برای موقعیت‌های اولویت‌دار لباس بخرید

موقعیت های اولویت دار را مشخص کنید و به دنبال لباس مناسب برای آنها باشید و برای مراسمی که از برگزار شدن آن مطمئن نیستید، لباس نخریدو هزینه بیهوده نکنید زیرا ممکن است برگزارنشود. برای مهمانی شامی که هفته ی آینده پیش رو دارید به دنبال لباس باشید، یا برای کفشی که هر روز در محل کار باید بپوشید، هزینه کنید.

نظر دیگران را بپرسید تا شیک پوش باشید

لباسی که در تن شخصی، عالی به نظر می رسد ممکن است در تن شما زشت به نظر برسد زیرا بدن شما منحصر به فرد است.بنابراین طبق آنچه دنیای مد نمناک عنوان کرده برای داشتن یک انتخاب مناسب فردی خوش لباس و قابل اعتماد را همراه خود به خرید ببرید تا به شما بگوید که لباس برازنده شماست یا خیر ؟همچنین می توانید در این زمینه نظر فروشنده های لباس را جویا شوید اما زیاد وقت شان را نگیرید.

به لباس پوشیدن دیگران توجه کنید

برای اینکه بدانید چه لباسی را کی و کجا بپوشید نیاز به تجربه دارید. پس از تجربیات دیگران استفاده کنید. برای محیط کار خود مشابه با پوشش مدیر و همکاران تان لباس بپوشید و برای مراسم عروسی با دیگر میهمانان هماهنگ باشید.

وب سایت‌های مد را دنبال کنید تا با اصول شیک پوشی آشنا شوید

برای اینکه لباس های به روز و زیبایی انتخاب کنید بهتر است سایت ها و نشریات تخصصی که برای خانم ها و آقایان وجود دارند را دنبال کنید اما دقت کنید که لباس هایتان باید مطابق با شخصیتتان باشد و از پوشیدن لباس هایی که شخصیتتان را زیر سوال می برد خودداری کنید.

 لباسی متناسب با سلیقه تان را انتخاب کنید بنابراین باید به دنبال سایت هایی بگردید که با سلیقه ی شما هم خوانی و سازگاری داشته باشند. توجه کنید در پیروی از مد افراط نکنید زیرا شیک پوشی محدود به یک مدل خاص نیست.

از تایید نشدن نترسید

لباس های شما باید بازتاب سلیقه ی شخصی تان باشد و باید به گونه ای باشد که در آنها احساس خوبی داشته باشید . از این که مورد تأیید دیگران نباشید، ترسید زیرا مهم این است که لباس به شما بیایدو خودتان آن را دوست داشته باشید و احساس خوبی به آن داشته باشید.با گذشت زمان مهارت شما در انتخاب لباس برای موقعیت های مختلف زیاد می شود.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

هرگز این مواد را به پوستتان نزنید

ماسک های مضر برای پوست را همه افراد باید بشناسند تا هرگز از آن‌ها استفاده نکنند. استفاده ا…