سفر به ۱۰ جزیره رویایی

۰
1
زمان مطالعه: 6 دقیقه
جزایر خوش‌منظره در سراسر دنیا به خاطر داشتن محیط دنج و خلوت و داشتن سواحل بکر، مقصد بسیاری از طبیعت‌دوستان است.
زیباترین جزایر دنیا سفر به ۱۰ جزیره رویایی

زیباترین جزیره‌های دنیا آب‌های شفاف و درخشانی دارند و پر از مرجان‌هایی است که این جزیره‌ها را دربرگرفته‌اند. برخی دیگر نیز دارای جنگل‌های متراکم یا قله‌های سر به فلک کشیده بوده و زیبایی برخی به خاطر فرهنگ مردمی است که در آن زندگی می‌کنند. با مجله دلتا همراه باشید تا زیباترین جزایر دنیا را بشناسید.

جزیره فالکلند

جزیره فالکلند زیباترین جزایر دنیا

اگر عاشق پنگوئن‌ها و رفتارهای بامزه این موجودات سیاه و سفید هستید، جزیره فالکلند مقصد رویایی شماست. بدون آنکه به قطب سفر کنید، می‌توانید در یکی از زیباترین جزیره های دنیا از تماشای پنگوئن‌ها لذت ببرید.

سیشل در آفریقا

سیشل در آفریقا زیباترین جزایر دنیا

رتبه نخست فهرست زیباترین جزایر دنیا به سیشل (Seychelles) در قاره آفریقا و آب‌های اقیانوس هند تعلق دارد. سیشل مجموعه‌ای از تمام زیبایی‌های زمین را در خود جمع کرده است. در این جزیره بهشتی می‌توانید سواحل آبی خوش‌رنگی را ببینید که زیر نور طلایی خورشید مثل جواهر می‌درخشند. جنگل‌های سرسبز استوایی با آبشاری خوش‌قدوقامت در این مقصد تماشایی وجود دارد. قدم‌زدن در شن‌های نرم ساحل، صخره‌نوردی در مناطق جنگلی و لذت از آرامش و زیبایی بی‌حدومرز، این جزیره را تا ابد در ذهن‌تان به‌عنوان خاص‌ترین مقصد در بین سفرهایتان ثبت می‌کند.

جزیره مائویی در هاوایی

جزیره مائویی در هاوایی زیباترین جزایر دنیا

این جزیره جایی برای عاشقان آدرنالین و گشت‌وگذار در بهشت است. جزیره مائویی بخشی از جزایر هاوایی در ایالت‌های آمریکا است که در اقیانوس آرام واقع شده است. می‌توانید در میان طبیعت تماشایی این جزیره دوچرخه سواری کنید یا در آب‌های آن غواصی و موج‌سواری را تجربه کنید. هاوایی با تمام زیبایی‌هایش از شما میزبانی می‌کند. سواحل زیبای هاوایی و طبیعت تماشایی‌اش قابی رنگارنگ در مقابل چشمان گردشگران قرار می‌دهد.

سانتورینی در یونان

سانتورینی در یونان زیباترین جزایر دنیا

در فهرست زیباترین جزیره‌های دنیا باید سانتورینی یونان را نیز اضافه کنیم. سانتورینی شبیه صفحه‌های یک کتاب قصه می‌ماند یا بهتر است بگوییم سرزمینی انیمیشنی است که در دنیای واقعی جان گرفته است. این جزیره با ساختاری نیم‌دایره درون دریای اژه واقع شده است و قاب‌هایی کارت‌پستالی پیش روی گردشگران قرار می‌دهد.

معماری سانتورینی شگفت‌انگیز است و رنگ‌های سفید و آبی هستند که این جزیره را ساخته‌اند. این سازه‌های سفیدرنگ که شبیه خانه‌های برفی شده‌اند، با پرتوهای طلایی غروب آفتاب، تماشایی‌تر می‌شوند. سانتورینی زاده فوران آتش‌فشانی است و امروزه به یکی از مناطق رویایی برای سفرهای عاشقانه تبدیل شده است. این جزیره هم درهنگام روز و زمان قدرت‌نمایی خورشید زیباست و هم درهنگام شب با درخشش چراغ‌های کوچک و بزرگ نمی‌توان از آن چشم برداشت.

جزیره بورا بورا در تاهیتی فرانسه

جزیره بورا بورا در تاهیتی فرانسه زیباترین جزایر دنیا

در جنوب اقیانوس آرام، جزیره‌ای واقع شده که آرامش، طبیعت زیبا، آبی تماشایی و فضایی لوکس را باهم دارد. بورا بورا در جزایر پلی‌نزی فرانسه واقع شده است و از زیباترین جزایر دنیا محسوب می‌شود. این جزیره در فرانسه نیست، اما در انحصار این کشور است. ازمنظر جغرافیایی، این جزیره روی نقشه بین استرالیا و آمریکا واقع شده است. این جزیره زیباترین نقطه دنیا شناخته می‌شود و به‌محض ورود به آن تصور خواهید کرد که وارد جهانی دیگر شده‌اید. اینجا همه‌چیز رنگ خیال دارد.

یکی از بهترین ساحل‌های جهان در بورا بورا دیده می‌شود و شفافیت رنگ آبی آن شما را به وجد خواهد آورد. در این جزیره تعریف دیگری از آبی فیروزه‌ای اقیانوس خواهید دید و سرسبزی طبیعت چهره‌ای منحصربه‌فرد از خود به شما نشان می‌دهد. زیبایی جنگل‌های باران‌زده این جزیره رویایی وصف‌نشدنی است و رنگ‌ها به زیباترین شکل ممکن دلبری می‌کنند. این جزیره از مقصدهای لوکس برای خاطره‌ساز شدن سفر ماه‌عسل زوج‌های جوان است. در این جزیره، ورزش غواصی تجربه‌ای متفاوت خواهد بود و علاوه بر ماجراجویی، شما را با دیگر زیبایی‌های این جزیره روبه‌رو می‌کند.

جزایر تماشایی گالاپاگوس

جزایر تماشایی گالاپاگوس زیباترنی جزایر دنیا

گالاپاگوس یکی از زیباترین جزایر دنیا است و اگر وبلاگ‌نویسان و توریست‌های مشهور جهان را دنبال کنید، متوجه خواهید شد که بعد از آنکه پایتان را به این جزیره جادویی برسد، جداشدن و ترک آن چقدر سخت خواهد بود. گالاپاگوس از پنج جزیره اصلی و تعداد بسیاری جزیره کوچک دیگر تشکیل شده است. اینجا می‌توانید عاشق زیبایی و شیطنت حیوانات بسیاری شوید که در کمتر جایی پیدا می‌شوند. هزاران گونه جاندار در این سرزمین سبز و آبی با صلح و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند و یکی از تماشایی‌ترین قاب‌های دنیا را ساخته‌اند: دنیایی که از مزاحمت‌ها و آسیب‌های بشر دور مانده است!

جزیره بالی در اندونزی

جزیره بالی در اندونزی زیباترین جزایر دنیا

جزیره بالی در اندونزی واقع شده است. در این جزیره جادویی، علاوه بر طبیعت، فرهنگ و آیین هندو نیز برای گردشگران جذاب است و بالی را به سرزمینی برای ماجراجویی تبدیل کرده است. معابد این جزیره از تماشایی‌ترین قسمت‌های آن است و علاوه بر معماری زیبا، نیروی جادویی آرامش‌بخشی دارد. بالی دنج‌ترین نقطه جهان برای یوگا و مدیتیشن محسوب می‌شود.

معمولا معابد بالی نزدیک به آب و طبیعت جزیره هستند. برای هر سازه معبد بالی، افسانه‌های بسیاری وجود دارد که می‌تواند برایتان جذاب باشد. در این جزیره به چشم خواهید دید که آیین هندو برای مردم بالی تنها یک دین نیست، بلکه یک سبک زندگی محسوب می‌شود. کوه‌های فعال آتش‌فشانی، مزارع سرسبز و پلکانی برنج، جنگل‌های استوایی به سبک والت‌دیزنی، سواحل رویایی و… از دیگر جذابیت‌های بالی هستند و آن را به یکی از زیباترین جزایر جهان تبدیل می‌کنند. همچنین بسیاری از فستیوال‌های رنگارنگ دنیا در بالی اجرا می‌شود و این ویژگی سبب افزایش جذابیت بالی در بین گردشگران می‌شود.

جزیره کاپری در ایتالیا

جزیره کاپری در ایتالیا

تنها کافی است که پایتان به کاپری باز شود تا لنگرتان را در این جزیره بیندازید و دیگر نتوانید به‌راحتی از آن دل بکنید. کاپری از زیباترین جزیره‌های جهان است و رویای حقیقی‌شده شما از بهشت خواهد بود. این جزیره در جنوب ایتالیا و در حوالی شهر ناپل جا خوش کرده است. صخره‌های آهکی یکی از ویژگی‌های این جزیره منحصربه‌فرد است. بافت سبز گیاهان این سرزمین و دریای خوش‌رنگ آن به‌همراه معماری بسیاری از بناهای تاریخی آن، تمام زیبایی دنیا را در یک قاب جمع کرده است.

این جزیره پاتوق بسیاری از هنرمندان مطرح دنیاست و تعطیلات آنها را طلایی می‌کند. این سرزمین افسانه‌‌ای جایی است که در طول تاریخ، پادشاهان بسیاری را مدهوش زیبایی خود کرده است. هنرمندان شیفته زیبایی افسانه‌‌ای آن می‌شوند و مردم عامه برای تفریح و لذت از آرامش، راهی این سرزمین جادویی می‌شوند.

جزیره بازاروتو در موزامبیک

جزیره بازاروتو در موزامبیک

جزیره بازاروتو در پارک ملی بازاروتو، در ساحل جنوبی موزامبیک واقع شده است. این مجموعه جزایر به مروارید اقیانوس هند مشهور شده است. از حق نگذریم، لقب برازنده‌‌ای دارد! این جزیره یکی از بهترین استراحتگاه‌ها و تفرجگاه‌های آبی محسوب می‌شود که سواحلی سفید و تماشایی دارد. بازاروتو از زیباترین جزایر جهان و یکی از جزیره‌های بکر آفریقاست.

شن و ماسه سفید و آبی خوش‌رنگ اقیانوس سبب شده است که این جزیره مقصدی برای سفرهای لوکس و لذت از تابش طلایی خورشید باشد. آنچه این جزیره را خاص می‌کند، تنوع غنی جانوران است. گونه‌های جانوری آبی در این جزیره مثال‌زدنی است: لاک‌پشت‌ها، دلفین، کوسه، ماهی‌های رنگارنگ، مارماهی و… در آب‌های این جزیره ساکن است. به‌دلیل شفافیت بالای آب سواحل این جزیره، زیست دریایی جانوران و گیاهان دیده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه های گردشگری هلند ”آمستردام و جاذبه‌های عجیب” را مطالعه کنید.

جزیره ماجولی در هند

جزیره ماجولی در هند

اگرچه بیشتر جزایر دنیا در اقیانوس و دریا متولد شده‌اند، اما می‌خواهیم جزیره‌ای در هند را به شما معرفی کنیم که در ایالت آسام واقع شده است و بزرگ‌ترین جزیره رودخانه‌ای جهان محسوب می‌شود. جزیره ماجولی در رود براهماپوترا جا خوش کرده است و یکی از زیباترین جزیره‌های دنیا است.

در این جزیره می‌توان نمایشی دیگر از طلوع و غروب خورشید را دید. نمایشی که در کمتر سرزمینی اجرا می‌شود، در این سرزمین که بافتی باتلاقی دارد، پرندگان مهاجر مهمان هستند تا زیبایی آن را دوچندان کنند. در ماجولی خبری از مدرنیته نیست و زندگی به شکل زیبایی سادگی‌اش را به رخ می‌کشد. ماجولی جزیره عجیب‌وغریبی است. سبک رودخانه‌ای تنها دلیل خاص بودن آن نیست؛ چگونگی پیدایش طبیعت هزاررنگ آن است که شما را به فکر فرومی‌برد. شاید برایتان باورنکردنی باشد که انسان بتواند خالق یک جنگل باشد. اما این اتفاق در جزیره ماجولی رخ داده است.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با جاذبه های گردشگری تایلند ”جزیره پوکت؛ بهشت دیدنی تایلند” را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

۴ مورد از جاهای دیدنی ماسوله که کمتر درباره آن‌ها نشیده‌اید

خانه‌های پلکانی و بالکن‌های مزین به گل‌های شمعدانی و روستایی که در بین کوه‌ها و جنگل‌های س…