دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

کاهش عرضه آپارتمان نوساز

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پرس‌وجو از مشاوران املاک از کاهش عرضه املاک نوساز تا 3 سال ساخت در نیمه جنوبی تهران خبر می‌دهد.

بررسی آگهی‌های خرید آپارتمان نوساز در سطح شهر تهران نشان می‌دهد که کانون عرضه این آپارتمان‌ها در بازار مسکن کنونی، مناطق نسبتا گران‌قیمت پایتخت است و عمده آگهی‌ها در گروه متراژی بیش از ۱۰۰ مترمربع قرار دارد.

به گزارش مجله دلتا تازه‌ترین آپارتمان‌های نوساز آگهی‌شده نزد بنگاه‌ها نشان می‌دهد واحدهای کلیدنخورده فروشی در محله‌های مصرفی و ارزان‌قیمت کمیاب و حتی در برخی از محله‌ها نایاب است، اما در مقابل یک گروه از سازنده‌ها که در مناطق برخوردار و گران‌تر تهران فعالیت کرده و پروژه‌های تکمیل‌شده دارند، مایل به فروش یک یا دو واحد از سهم خود در بازار هستند. این تمایل در محله‌های لوکس مناطق یک تا سه و محله‌هایی نظیر سهروردی در منطقه هفت که قیمت آپارتمان نوساز در آنها مترمربعی ۳۰ میلیون تومان به بالا است، قدری بیشتر از محله‌های مصرفی نیمه شمالی شهر است.

به نظر می‌رسد سازنده‌های فعال در مناطق لوکس و نسبتا لوکس برای خرید زمین یا اخذ جواز ساخت به نقدینگی نیاز دارند که در بازاری که عموما از فروش امتناع می‌شوند حاضر به عرضه واحدهای تکمیل‌شده خود هستند، اما در مقابل نامشخص بودن آینده بازار ملک سبب شده برخی از سازنده‌های مناطق مصرفی و متوسط رو به پایین تهران، فعلا از شروع پروژه جدید منصرف شوند؛ موضوعی که هم تحقیقات میدانی و هم آمار کاهشی صدور پروانه ساختمانی نیز آن را تایید می‌کند.

هم‌اکنون دسترسی به قیمت برای متقاضیان خرید ملک صرفا از طریق تماس تلفنی با آگهی‌دهنده‌های ملکی یا مراجعه حضوری به بنگاه‌ها میسر است و موتورهای جست‌وجو قیمت املاک را منتشر نمی‌کنند.

در جدول زیر آگهی‌های خرید آپارتمان نوساز در تهران منتشر شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

آپارتمان های نوساز تا سه سال ساخت

پیشنهاد مطالعه : برای آگاهی از آخرین گزارش های ملکی “مسکن مهر پردیس و درآمدهای نجومی” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

کاشی بین کابینتی در دکور آشپزخانه

این کار آشپزخانه شما را زیبا و جذاب می‌کند

کاشی از جمله مصالحی است که از گذشته­‌ها تا به امروز نقش مهمی در خانه‌های ایرانی داشته و ویژگی‌­ها و مزایای آن باعث شده است که هنوز هم طرفداران خود را داشته باشد. 

تبلیغات

جدیدترین مطالب