دانلود اپلیکیشن مجله دلتا

خطری جدی در کمین بازار مسکن

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
کارشناسان معتقدند احتمال جهش شدید قیمت مسکن تا پایان سال 99 وجود دارد.
افزایش قیمت مسکن در سال 99

رئیس سازمان ملی بهره‌وری با اشاره به بی‌توجهی به سرمایه گذاری در دو بخش ساختمان و صنعت و آسیب آن در آینده گفت: جذب سرمایه‌های خرد در بازار سرمایه به عنوان رقیب بازار مسکن، خطر بزرگی برای اقتصاد کشور است و هر لحظه احتمال افزایش قیمت مسکن در سال ۹۹ را به دنبال دارد.

به گزارش مجله دلتا فاطمه پهلوانی اظهار داشت: اگر به سرمایه گذاری روی زیرساخت‌ها در دو حوزه صنعت و ساختمان توجه نشود، در درازمدت این بخش‌ها در معرض آسیب‌های جبران‌ناپذیری خواهند بود.

وی ادامه داد: جذب سرمایه‌های خرد در بازار سرمایه به عنوان رقیب بازار مسکن، خطر بزرگی برای اقتصاد کشور است، زیرا هر لحظه ممکن است بازار سرمایه به مشکل خورده و سرمایه خرد مردم از بین برود و بازار مسکن نیز به مشکل بخورد. در این صورت افزایش قیمت مسکن در سال ۹۹ به اندازه‌ای خواهد بود که کل سود بازار سرمایه پاسخگوی خریدن یک متر آپارتمان نباشد.

وی افزود: اگرچه دولت دارایی‌های خود را در بورس عرضه می‌کند اما من به عنوان یک مدیر دولتی معتقدم به قیمت از دست دادن بازار مسکن و صنعت ساختمان که پیشران اقتصاد است، نباید تا این حد به بورس توجه شود. به طور عجیبی صنعت ساختمان را فراموش شده است در حالی که باید توجه بیشتری به این حوزه شود.

پهلوانی ادامه داد: مطابق با اعلام سازمان آسیایی بهره وری شاخص TFP یعنی بهره وری عوامل کل نسبت به ۴۷ سال پیش تنها یک صدم درصد بهتر شده و طی این سال‌ها از یک درصد به ۱.۱ درصد رسیده است.

پیشنهاد مطالعه : برای آگاهی از آخرین گزارش های ملکی “رشد بهاره اجاره‌بها در تهران” را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه

آیا سوهان کشیدن ناخن برای شما هم به یک دغدغه تبدیل شده است؟ حفظ سلامت ناخن‌ها یکی از مهم‌ت…

پیشنهاد سردبیر

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر