خانه مد و زیبایی پاکسازی پوست صورت

پاکسازی پوست صورت

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پاکسا‌زی پوست صورت به روش‌هایی گفته می‌شود که در جوان‌سازی پوست و تقویت و شادابی آن موثر است.
پاکسازی پوست صورت

پاکسازی صورت باعث برطرف کردن عوارض و مشکلات مختلف پوستی شده و در نتیجه پوست صورت را شاداب و باطراوت می‌کند. پاکسازی پوست را در دوره‌های مختلفی می‌توان انجام داد، ولی یکی از راحت‌ترین راه‌ها برای شناخت زمان نیاز به پاکسازی پوست، وقتی است که دانه‌های ریز سرسیاه روی بینی، گونه و سایر نواحی صورت قابل مشاهده و در نتیجه پوست شادابی خود را از دست داده است.

برای پاکسازی پوست صورت روش‌های مختلفی از انواع خانگی گرفته تا آنهایی که در آرایشگاه‌ها و کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود، وجود دارد. با مجله دلتا همراه باشید تا با برخی از روش‌های پاکسازی پوست صورت در خانه آشنا شوید.

پاکسازی پوست با بخور

پاکسازی پوست با بخور

پاکسازی پوست صورت با بخور یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین روش‌هااست. این کار باعث می‌شود منافذ مسدود پوست صورت باز شده و آلودگی‌های آن‌ شسته شود.

در این روش بهتر است پوست صورت حدود یک ربع در معرض بخار آب باشد تا صورت کاملا خیس شود؛ سپس صورت را خشک کرده و از یک مرطوب‌کننده ملایم استفاده کنید. این روش را دو بار در هفته انجام دهید تا منافذ پوست کاملا باز شده و پوست شاداب‌تری داشته باشید.

پاکسازی پوست با عسل

پاکسازی پوست با عسل

تنوع روش‌های پاکسازی پوست با عسل زیاد است و می‌توان آن را با شکل‌ها و ترکیبات مختلفی به کار برد. یک روش این است که مقداری عسل را روی پوست مالیده، بگذارید مدتی بماند تا خشک شود؛ سپس آن را به آرامی بشویید. برای داشتن پوستی شفاف و شاداب این روش را روزی یک بار انجام دهید.

روش دیگر استفاده از عسل برای پاکسازی صورت، ترکیب آن با آرد نخود و شیر است. برای این کار نسبت یک به دو عسل و شیر را با هم مخلوط کرده و یک قاشق چای‌خوری آرد نخود به آن بیفزایید. ماسک را روی پوست صورت مالیده و پس از ۲۰ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. بهتر است این روش را یک بار در هفته انجام دهید.

پاکسازی پوست با جوش شیرین

جوش شیرین می‌تواند به عنوان یک لایه‌بردار عالی، سلول‌های مرده پوست و آلودگی‌های آن را از بین ببرد. دو قاشق چای‌خوری جوش شیرین را با یک قاشق چای‌خوری آب ترکیب کنید تا خمیری نرم شود؛ سپس آن را روی پوست صورت بمالید و پس از ۵ دقیقه صورت را با آب ولرم بشویید. از این ماسک هفته‌ای یک بار استفاده کنید.

پاکسازی پوست با لیموترش

پاکسازی پوست با لیموترش

لیموترش در مسدود کردن منافذ پوست صورت مفید است. اسیدسیتریک موجود در لیموترش به عنوان لایه‌بردار عمل کرده و آلودگی‌های موجود روی پوست را از بین می‌برد. دراستفاده از لیموترش برای پاکسازی صورت، آب یک لیموی تازه را گرفته و آن را ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست صورت بمالید. بعد صورت را آب ولرم شسته و پس از خشک کردن آن، یک کرم مرطوب‌کننده ملایم بزنید. توصیه می‌کنیم از این ماسک یک روز در میان استفاده کنید.

علاوه بر این می‌توانید لیموترش را به عنوان ماسک هم استفاده کنید. برای این کار یک قاشق چای‌خوری آب ‌لیموترش تازه، یک قاشق چای‌خوری ماست ساده، یک قاشق چای‌خوری عسل و ۵ قاشق چای‌خوری شکر را با هم ترکیب کنید. این ماسک را ۲ دقیقه روی پوست ماساژ داده و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند؛ سپس صورت را بشویید. از این ماسک می‌توانید هفته‌ای دو بار استفاده کنید.

بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

چگونه شلوار‌های جین را بشوییم‌؟

جین‌ها خود دارای طبقه‌بندی خاصی هستند. مسلماً جین ضخیم جنس پارچه متفاوت‌تری نسبت به جین نا…