دانلود اپلیکیشن مجله دلتا

انعطاف قیمت در بازار مسکن؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
مشخصات برخی از آگهی‌های عرضه شده به بازار مسکن تهران نشان‌دهنده احتمال اعمال انعطاف قیمتی در نرخ‌های پیشنهادی مالکان برای فروش آپارتمان است.
قیمت روز مسکن در تهران
در حالی‌که سطح معاملات واحدهای مسکونی در پایتخت کماکان پایین‌تر از حد انتظار است و یکی از عوامل اصلی این موضوع کمبود عرضه آپارتمان مناسب برای خرید از سوی فروشندگان عنوان می‌شود، اما برخی از آگهی‌هایی که طی دو تا سه روز گذشته به بازار مسکن برای فروش عرضه شده‌اند علائمی از انعطاف قیمتی مالکان و احتمال کاهش در قیمت روز مسکن در تهران را نشان می‌دهند.

به گزارش مجله دلتا طی دست کم یک ماه گذشته با التهابات و نوسان های افزایشی در بازارهای موازی همچون بازار سهام، طلا و ارز، بازار معاملات مسکن نیز با کاهش میزان عرضه از سوی فروشنده‌ها مواجه شد. فروشنده‌های مسکن در انتظار به روز شدن سطح قیمت‌ها در بازار ملک تحت تاثیر نوسان های افزایشی سایر بازارها عمدتا از عرضه آگهی‌های فروش به بازار خودداری کرده و در حاشیه بازار منتظر تثبیت شرایط برای تعیین قیمت متناسب با وضعیت روز ماندند.

با این حال هم اکنون برخی از افرادی که سعی دارند واحدهای مسکونی خود را تبدیل به احسن کنند به دلیل نگرانی از افزایش سطح قیمت‌ها در آینده نزدیک در تلاش برای یافتن آپارتمان موردنظرشان هستند. از آنجا که این افراد برای خرید واحد جدید باید آپارتمان فعلی خود را به فروش برسانند بنا بر اعلام واسطه‌های معاملات مسکن واحدهای مسکونی که هم‌اکنون با نرخ‌های مناسب‌تر و با انعطاف قیمتی نسبی به بازار عرضه شده‌اند آپارتمان‌های این گروه از فروشندگان مسکن یعنی متقاضیان تبدیل به احسن است که موفق شده‌اند در شرایط فعلی و به رغم کمبود عرضه، واحد مسکونی مورد نظر خود را پیدا کنند.

هم‌اکنون این دسته از متقاضیان بازار مسکن حاضرند برای از دست ندادن مسکن مناسب برای خرید، واحدهای فعلی خود را با سطح نسبی انعطاف قیمتی به بازار عرضه کرده و به فروش برسانند.

در جدول زیر قیمت روز مسکن در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت خانه در مناق مختلف تهران

پیشنهاد مطالعه : برای آگاهی از آخرین گزارش های ملکی  “صفر ؛ تعداد معاملات پیش فروش آپارتمان” را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

آموزش سوهان کشیدن ناخن در خانه

آیا سوهان کشیدن ناخن برای شما هم به یک دغدغه تبدیل شده است؟ حفظ سلامت ناخن‌ها یکی از مهم‌ت…

پیشنهاد سردبیر

تبلیغات

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر