خانه دکوراسیون دکوراسیون داخلی برای منزل کوچک

دکوراسیون داخلی برای منزل کوچک

۰
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
دکوراسیون داخلی منزل کوچک اکثراً سخت و حتی غیر ممکن به نظر می‌رسد یا به گونه‌ای انجام می‌شود که فضا کوچک و تنگ به نظر برسد.
دکوراسیون داخلی منزل کوچک

طراحی دکوراسیون داخلی منزل کوچک در دنیای امروز که اغلب افراد به زندگی در آپارتمان گرایش پیدا کرده‌اند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شده است. این مساله به اندازه‌ای مهم و جدی است که برای بسیاری از افراد، چیدمان منزل کوچک به یک معضل تبدیل شده و خانه‌ها چهر‌ه‌ای نامناسب پیدا کرده‌اند. مجله دلتا در ادامه چند ترفند کاربردی را برای دکوراسیون خانه‌های کوچک به شما معرفی می‌کند.

انتخاب رنگ‌ها

رنگ یکی از مهم‌ترین فاکتورها در طراحی دکوراسیون داخلی است. در دکوراسیون منزل کوچک باید توجه کنید که تا حد امکان از رنگ‌های خنثی و با تنوع رنگی کم استفاده کنید. استفاده از وسایل رنگارنگ، محیط‌های کوچک را آشفته و کوچک‌تر نشان می‌دهند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

تاثیر نور در دکوراسیون منزل کوچک

نوع نورپردازی در اتاق و سایر بخش‌های خانه‌های کوچک اگر هوشمندانه صورت گرفته باشد می‌تواند تاثیر مثبتی روی بزرگ به‌نظر رسیدن محیط داشته باشد. اگر منزل کوچک آپارتمانی‌تان از نور طبیعی خوبی برخوردار نیست، سعی کنید از نورهای مصنوعی استفاده کنید.

مبلمان راحتی به جای استیل

نوع طراحی مبلمان استیل به گونه‌ای است که فضای زیادی اشغال می‌کند. به همین دلیل، برای خانه‌های کوچک بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید. چون علاوه‌بر اشغال فضای کم، از تنوع رنگی بیشتری برخوردار هستند و راحت‌تر می‌توانید مبلمان متناسب با شرایط محیط خود را خریداری کنید.

استفاده از وسایل چند منظوره

استفاده از وسایل چند منظوره

در طراحی دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک، باید کمی هوشمندانه اسباب خانه را انتخاب و خریداری کرد و از وسایل چند منظوره غافل نشد. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید دکوراسیون اتاق خواب کوچک را انجام دهید، بهتر است از تخت‌خواب‌های تاشو استفاده کنید.

استفاده بهینه از دیوارها

دیوار اتاق و سایر بخش‌های خانه در اغلب مواقع فقط به عنوان محلی برای نصب تابلو کاربرد دارند، اما می‌توان با نصب قفسه و شلف‌های زیبا و هنرمندانه از آن‌ها استفاده مفید کرد. البته دقت داشته باشید که شلف‌ها را به صورت عمودی روی هم نصب کنید تا دیوار بلندتر به‌نظر برسد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک

نصب آینه

یک آینه با ابعاد ایده‌ال و تقریباً بزرگ که به صورت عمودی روی دیوار و در مقابل لامپ و سیستم‌های روشنایی نصب شود، به شدت روی بزرگ‌نمایی فضاهای کوچک تاثیر گذار است.

از دیگر مزایای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی منزل کوچک می‌توان به تقویت نورپردازی محیط و روشن‌تر شدن آن اشاره کرد. در نتیجه با آینه‌ها دوست باشید و آن‌را بخش مهم خانه‌های کوچک و نقلی‌تان قرار دهید.

رنگ و قد پرده‌ها

در حالت کلی بهتر است در خانه‌های کوچک از رنگ‌های روشن و خنثی استفاده شود. پرده‌ها که تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی محیط دارند، اگر رنگ روشن داشته و قدشان بلند تا روی زمین انتخاب شود، تاثیر بسیار خوبی در بزرگ‌تر دیده شدن محیط خواهند داشت. اگر پرده طرحدار انتخاب می‌کنید، بهتر است طرح عمودی داشته و تا حد امکان بدون شلوغی و تنوع رنگی بالا باشد.

انتخاب فرش‌های کوچک

انتخاب فرش‌های کوچک

یکی از مهم‌ترین اصول در طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک، انتخاب فرش‌های کوچک‌تر از کف اتاق است. برخلاف خانه‌های قدیمی ایرانی‌ها که فرش تمام بخش‌های فضا را پر می‌کرد، در سبک‌های جدید و مخصوصاً در خانه‌های کوچک، اطراف فرش‌ها خالی است. سرامیک و کفپوش‌های مختلف باعث می‌شود تا ترکیب زیبایی به‌وجود آید و علاوه‌بر این، فضا بزرگ‌تر به‌نظر خواهد رسید.

میز مناسب

باید به دنبال راه‌هایی باشید تا فضای پِرت کمتری ایجاد شود. برای این منظور، وسایل خانه را با دقت انتخاب کنید و ابعاد آن‌ها را جدی بگیرید. اغلب آپارتمان‌های امروزی پلان‌های مربع و مستطیل دارند، در نتیجه در فضاهای کوچک بهتر است از میزهای مربع و مستطیل استفاده کرد.

 • رنگ سفید در نشیمن

  رنگ سفید در دکوراسیون نشیمن

  در دکوراسیون داخلی، رنگ سفید در خانه به معنای مدرن بودن دکوراسیون و چیدمان آن است. همچنین …
 • دکوراسیون اتاق خواب بدون کمد

  چیدمان اتاق خواب بدون کمد!

  کمد یکی از الزامی‌ترین وسایل هر خانه‌ای محسوب می‌شود، اما هستند آپارتمان‌های کوچک امروزی ک…
 • چیدمان کوسن

  چیدمان کوسن برای مبل نشیمن

  انتخاب مدل کوسن برای مبل همیشه یکی از جذاب ترین بخش های تزیینات داخلی است چرا که طرح ها بس…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

رنگ سفید در دکوراسیون نشیمن

در دکوراسیون داخلی، رنگ سفید در خانه به معنای مدرن بودن دکوراسیون و چیدمان آن است. همچنین …