ثبت و جستجوی ملک
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا
خانه گزارش های ملکی مستاجران تا پایان خرداد واحد مسکونی را تخلیه نکنند

مستاجران تا پایان خرداد واحد مسکونی را تخلیه نکنند

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
مطابق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا،‌قراردادهای اجاره مسکن به مدت 2 ماه با همان شرایط قبلی و بدون افزایش نرخ اجاره بها تمدید شده‌‌ است.
مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا

معوان وزیر راه و شهرسازی از جدیدترین مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا برای حمایت از مستأجران خبر داد و اعلام کرد مستاجران می‌توانند تا پایان خرداد واحد مسکونی را تخلیه نکنند.

به گزارش مجله دلتا محمود محمودزاده در خصوص مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد تمدید ۶ ماهه قراردادهای اجاره مسکن را به این ستاد نداده بود و در واقع در کمیته‌های کارشناسی این عدد (۶ ماه) را قید کرده بودند و پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی اصل تمدید اجاره‌نامه بود که به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا و عدم امکان جابجایی مستأجران به ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا ارائه شد.

وی افزود: بر اساس این مصوبه، مستاجران می‌توانند تا پایان خردادماه در واحد مسکونی اجاره‌ای بمانند و موجران نمی‌توانند از آنها بخواهند واحد را تخلیه کند. در این زمینه قوه قضاییه نیز حکم تخلیه را به موجران نمی‌دهد. مطابق مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا، ‌قراردادهای اجاره مسکن دو ماه با همان شرایط قبلی و بدون افزایش نرخ اجاره بها تمدید شده‌‌ است.

محمودزاده همچنین با اشاره به جدیدترین وضعیت پالایش ثبت‌نام کنندگان طرح ملی مسکن، ‌اظهار کرد:‌ قرار بر این است که تا آخر اردیبهشت ماه، ۵۰۰ هزار نفری که از طریق سامانه طرح ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند،‌ پالایش شوند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون در استان‌ها بحث‌های مربوط به فرم «ج» ثبت‌نام کنندگان در حال انجام است. این کار با سرعت در جال انجام بوده و امیدواریم در همان تاریخ اعلام شده ۵۰۰ هزار نفر پالایش شوند.

پیشنهاد مطالعه : برای آگاهی از آخرین گزارش‌های ملکی  “آگهی فروش آپارتمان‌های مسکونی” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

وبگردی

جدیدترین مطالب

مشاهده موارد بیشتر