دره ماه، سفر فرا زمینی بدون خارج شدن از جو!

۰
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
سفر به کره ماه از آرزوهای بشر گذشته تا انسان امروز است اما بدون خارج شدن از جو زمین و سفرهای فضایی هم می‌شود، به کره ماه سفر کرد. فقط کافی است که به شیلی بروید و سری به دره ماه بزنید.
دره ماه
شیلی یکی از زیباترین کشورهای آمریکای جنوبی به پایتختی سانتیاگو است که به خاطر طبیعت و چشم اندازهای طبیعی‌ای که دارد بسیار معروف است. این کشور دیدنی، جذابیت‌های زیادی را در خود جای داده است از بزرگ‌ترین استخر جهان تا جزایر مشهور ایستر و… اما در این مطلب مجله دلتا می‌خواهیم جاذبه دیگری در این کشور را به شما معرفی کنیم، جای عجیبی به نام دره ماه که با دیگر جاذبه‌های گفته شده در بالا مثلثی طلایی تشکیل می‌دهد.
دره ماه

علت نام‌گذاری

دره ماه در میان دره‌های سان پدرو در شیلی، یکی از عجیب‌ترین جاهای جهان است که بافت سنگی آن شبیه به ماه است. سفر به این منطقه کم از ماجراجویی در کره ماه ندارد و به‌نوعی یک ماه زمینی است. آب و باد به جان این منطقه افتاده‌اند و با گذشت زمان آن را به شکل پستی و بلندی‌های پوسته ماه تراش داده‌اند. شاهکار این منطقه و اوج شباهت آن به ماه، رگه‌های سفیدی است که روی زمین آن دیده می‌شوند.
جاذبه های شیلی
این بسترهای سفید، در واقع نمک دریاچه‌های خشک شده هستند. با طلوع ماه در آسمان، زیبایی این منطقه از شیلی به اوج خود می‌رسد و به آینه‌ای تبدیل می‌شود تا ماه در آن نظاره‌گر خود باشد.
دره ماه شیلی

تورهای دره ماه

اگر به کشور شیلی بروید و بخواهید از تورهای دره ماه که در زبان شیلیایی به آن Valle de la Luna هم می‌گویند استفاده کنید، باید بدانید که این تورها صبح زود نزدیک به ساعت ۴ صبح شروع می‌شوند. همین که قدم به این دره بگذارید شک نکنید که از حیرت دهانتان باز می‌ماند! چشم‌‎انداز این منطقه به اندازه‌ای خارق‌العاده است که کاملا سورئال است و اگر بتوانید به بالای یکی از صخره‌ها بروید می‌توانید نمای فوق‌العاده‌ای به کل دره داشته باشید. یکی از معروف‌ترین سنگ‌هایی که در این دره قرار دارد، سنگ کویوت است که همه برای عکس گرفتن در کنار آن صف می‌کشند، این سنگ بر روی صخره‌ای معلق شده است و این احساس را به شما می‌دهد که در این گستردگی بی‌اندازه می‌خواهید پرواز کنید!
سنگ کویوت
در این تور، بعد از این که در کنار صخره ایستادید و عکس‌هایی که خواستید را گرفتید، دوباره سوار ماشین می‌شوید و به راهتان در دره ماه شیلی ادامه می‌دهید، در ادامه راه، به دره مرگ یا Valle de la Muerte می‌رسید که در آن می‌توان فرم‌های متفاوتی از صخره‌ها را دید. این منطقه در نزدیکی رشته‌کوه‌های نمکی قرار گرفته است و یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری آتاکاما است.
آتاکاما
در پس زمینه این چشم انداز می‌توان لیکانکابور (Lincancabur) را دید که در واقع یک تپه شبیه به یک مخروط است و ۵۹۱۶ متر ارتفاع دارد و یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است.بیابانگردی
بعد از آن دوباره به ماشین برمی‌گردید تا قسمت دوم سفرتان را شروع کنید، یعنی دره ماه شیلی. قسمت دیگری در این دره از صخره‌های نمکی تشکیل شده است که طی مدت زمان بسیار طولانی بر اثر فرسایش تشکیل شده است. در این منطقه دما و باد به اندازه ی زیادی در طول روز و به خصوص شب تغییر می‌کند و همین باعث می‌شود تا چشم‌انداز بی‌نظیری به وجود بیاید.
دره ماه شیلی 2
هر چه که بیشتر به عمق این دره بروید، بیشتر در تنگنای مسیرهای آن قرار می‌گیرید حتی ممکن است در مسیر به جایی برسید که مجبور شوید تا سینه خیز روی زمین بخزید. بعد از اینکه این بخش سخت تمام شد، دوباره سوار ماشین می‌شوید تا برای دیدن غروب خورشید به قسمتی از دره ماه شیلی که مناسب‌ترین جا برای این پدیده است، بروید. نمایی که از بالای آن خواهید داشت بی‌نهایت شگفت انگیز است، تمام دره ماه شیلی را می توانید ببیند، همه آن چیزی که به دستان طبیعت ساخته شده است.
دره ماه شیلی 3

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

اوج هیجان را در این نقطه تهران تجربه کنید

پارک پرواز یکی از جذاب‌ترین پارک‌های غرب تهران محسوب می‌شود که به‌ دلیل ارتفاع زیاد، علاوه…