دانلود اپلیکیشن مجله دلتا
اپلیکیشن مجله دلتا نصب رایگان اپلیکیشن مجله دلتا

آگهی های رهن و اجاره آپارتمان

۲
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در برخی از محله‌های پایتخت، گروهی از متقاضیان خرید آپارتمان با معضل کمبود آگهی مناسب برای خرید مواجه شده‌اند در حالی که این مشکل در بازار اجاره کمتر مشاهده می‌شود.
آگهی های رهن و اجاره آپارتمان

نگاهی به آگهی های رهن و اجاره آپارتمان در تهران نشان می‌دهد بازار اجاره مسکن در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تغییر چندانی به لحاظ تعداد عرضه نداشته است.

به گزارش مجله دلتا تحقیقات میدانی انجام شده در بازار اجاره مسکن در مقطع زمانی فعلی نشان می‌دهد شاید یکی از دلایل عدم حس کمبود آگهی های رهن و اجاره آپارتمان برای مستاجران، کاهش مراجعه متقاضیان به بازار برای اجاره مسکن نیز باشد. در شرایطی که به ‌دلیل شیوع بیماری کرونا بسیاری از موجران و مستاجران اقدام به تمدید قراردادهای سال قبل خود کرده‌اند یا دست‌کم برای مدت چند ماه تا زمان عادی شدن شرایط با یکدیگر توافق چندماهه به عمل آورده‌اند، طبیعی است که حجم مراجعه به بازار برای اجاره مسکن چه از سمت تقاضای این واحدها و چه از سمت عرضه آن‌ها کاهش یافته باشد.

همین موضوع یکی از عواملی است که موجب شده است هم‌اکنون متقاضیان بازار اجاره مانند متقاضیان بازار خرید آپارتمان کمبود مسکن اجاره‌ای را احساس نکنند. با این حال، در برخی از آگهی‌ها موجران اقدام به تعیین اجاره‌بهای بالاتر از عرف بازار و شرایط فعلی کرده‌اند. واسطه‌های بازار اجاره با اشاره به کاهش حجم رفت و آمدها به بازار اجاره به مالکان این واحدها توصیه می‌کنند اجاره‌بهای پیشنهادی خود را به سطح معقول برسانند تا بتوانند در مدت زمان کمتری واحد خود را اجاره دهند. ضمن آنکه به‌دلیل شیوع بیماری کرونا عرضه هر چه سریع‌تر واحد به بازار  و توافق با مستاجر به لحاظ حفظ سلامتی نیز هم به نفع مستاجر و هم به نفع موجر است.

در جدول زیر نرخ پیشنهادی اجاره آپارتمان در تهران ارائه شده است. برای اطلاع از قیمت دقیق خرید و رهن و اجاره آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

آگهی اجاره آپارتمان

پیشنهاد مطالعه : برای آگاهی از آخرین قیمت‌ مسکن در تهران “آپارتمان‌های ارزان قیمت در تهران” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…

پیشنهاد سردبیر

تبلیغات

جدیدترین مطالب