خانه های زیر دریا با تکنولوژی مدرن ساختمان سازی

۱
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خانه های زیر دریا با تکنولوژی مدرن ساختمان سازی

تصاویری که در ادامه می بینید، یک اقامتگاه زیر دریایی را نشان می دهد که نمونه های آن، در سال های اخیر توجه گردشگران را به خود جلب کرده است.

این خانه های دریایی به گونه ای طراحی و ساخته شده اند که گردشگران می توانند به راحتی زندگی در زیر آب را تجربه کرده و به تماشای مناظر داخل آب بنشینند.

گویا قرار است تا سال ۲۰۱۸ تعداد ۴۰ ویلا از این دست، با دیوارهای شیشه ‌ای در ساحل دوبی ساخته شود که  گام تازه ای در مسیر توسعه اقامتگاه های زیر آبی است.

یکی از این خانه ‌ها که در بخشی از منطقه تفریحی قلب اروپا ساخته شده، «اسب دریایی شناور» نام دارد. این خانه ۳۷۰ متر مربع مساحت و سه طبقه دارد.

ساخت این خانه ها طوری است که یکی از طبقات بالای سطح آب قرار دارد و منظره ای دیدنی از اقیانوس یا دریا را در اختیار افراد قرار می دهد. این طبقه شامل اتاق ‌های آفتاب و عرشه زیبا و مناظر قابل مشاهده اطراف است.

هر چند طبقه بالا در این خانه ها  بسیار دیدنی و خیره کننده است، اما پایین‌ترین طبقه که ویلاست و کاملا زیر آب قرار دارد، مهم ترین بخش به شمار می رود. دیوارهای این بخش تمام شیشه‌ ای است و می‌توانید از روی تخت یا حمام، زندگی زیر آب را در اطرافتان مشاهده کنید.

این خانه ‌ها با رویکرد استفاده از «انرژی سبز» طراحی شده اند و قیمت آن ‌ها حدود ۲ میلیون و ۵۷۰ هزار دلار است./

 

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در فناوری ساختمان

همچنین بخوانید

دکوراسیون خلاقانه ؛ طراحی فضای داخلی با لوله‎

یکی از مشکلات دکوراسیون داخلی برخی از خانه‎ها؛ نحوه قرار گرفتن لوله‎های تأسیسات است که گاه…