بازار معاملات مسکن را چه می شود؟!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازار معاملات مسکن روزهایی پر تلاطم را سپری می کند .به گفته برخی کارشناسان مسکن، راهکار‌های پولی و بانکی دولتمردان باعث  رکود و گرانی در بازار معاملات مسکن شده است.

بازار معاملات مسکن

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیمت خانه باید با نرخ تورم افزایش یابد گفت : به سبب راهکارهای پولی و بانکی که که دولتمردان اتخاذ کرده اند، بازار معاملات مسکن با رکود روبه رو شده است .

در این باره بیشتر بخوانید:

عبور قیمت مسکن از تورم

رکود تورمی، دامنگیر بازار مسکن

به گزارش مجله دلتا به نقل از اقتصاد آنلاین ، کمال الدین شهریاری که دربرنامه تیتر امشب سخن می گفت ،افزود: با تغییر نرخ ارز و کاهش ارزش پول ملی ، نقدینگی به سوی بازار معاملات مسکن سرازیر وموجب افزایش قیمت خانه شد.عضو کمیسیون عمران مجلس،  از روند شناسایی خانه های خالی و گرفتن مالیات از این افراد انتقاد و تصریح کرد: باید متقاضیان  واقعی را دربازارمعاملات مسکن تقویت،و برای خریداران خانه ، هدف گذاری کرد تا سوداگری به  کمترین حد خود برسد.

شهریاری با بیان اینکه اگرهدف سرمایه گذاری سوداگری باشد هیچ وقت خریداران واقعی مشخص و شناسایی نمی‌شوند.

درباره سوداگری در بازار خرید خانه بیشتر بدانید:

افزایش اجاره بها در تابستان به سود چه کسانی است ؟

بنا براین گزارش ،ایرج رهبر نایب رئیس کانون انبوه‌سازان، با بیان اینکه دوره رکود بازارمعاملات مسکن  نباید طولانی شود، گفت: زمان رکود تازه دو برابر رکود پیشین بوده و به ناتوان شدن افراد متوسط و متوسط به پایین برای خرید خانه منجرشده است.

«مصطفی قلی خسروی» رئیس اتحادیه املاک هم با اشاره به اینکه در سال های ۶۸، ۸۶ و ۹۱ با جهش رکود روبه رو شدیم ، گفت: رونق پیش ازعید طبیعی اما رویدادهای بازار معاملات مسکن بعد ازعید در سال ۹۷ بسیار شتاب زده بود. وی گفت : ازاول فروردین سال ۹۶ تا اول خرداد امسال تعداد قراردادهای معاملات خانه و آپارتمان در کشور،۱۹۱هزار و ۵۸۰ مورد بود که از این تعداد ۹۴ هزارو ۶۹۱مورد مبایعه ‌نامه و۴ هزارو ۲۵۰ مورد اجاره نامه بوده است.

رئیس اتحادیه املاک تصریح کرد: درشهر تهران، ازاول فروردین تا پنجم خرداد سال ۹۷ حدود ۲۰۷هزارمورد قرارداد ثبت شده  است، که ۱۱۹ هزار مورد آن مبایعه نامه و حدود ۸۵ هزارمورد اجاره نامه بوده است.

خسروی با اشاره به اینکه بازار معاملات مسکن طی خردادماه سال ۹۶ درمقایسه با امسال با ۲ درصد کاهش رکود روبه رو شد افزود: تعداد مبایعه نامه درمقایسه با خرداد پارسال ، ۵ درصد و اجاره نامه ۹ درصد کاهش داشته است.

دانلود اپلیکیشن
 • جدیدترین پیش بینی قیمت مسکن

  پیش‌بینی قیمت مسکن در سال ۹۹

  در شرایطی پیش‌بینی کارشناسان از قیمت مسکن بر کاهش آن در هفته‌های آتی دلالت دارد که حتی در …
 • پیش فروش مسکن ملی

  پیش فروش مسکن ملی در شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیش فروش واحدهای مسکن ملی که به شیوه مشارکتی احداث می…
 • قیمت مسکن تهران اسفند 98

  رکورد قیمت مسکن در تهران

  روند صعودی قیمت مسکن در شهر تهران که از آذر ماه ۹۸ آغاز شده بود در اسفندماه نیز حتی با وجو…
بیشتر ببینید در اخبار مسکن

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…