نشانه جدید ابتلا به ویروس کرونا

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پزشکان طی تحقیقات جدید به این نتیجه رسیده‌اند که ضایعه پوستی راش یا جوش زدن پاها می‌تواند یکی از علائم کرونا باشد.
علائم جدید کرونا

پزشکان ایتالیایی و اسپانیایی نشانه جدید ابتلا به کروناویروس را کشف کرده و به این نتیجه رسیده‌اند که ضایعه پوستی راش یا جوش زدن پاها که همراه با سرخی و خارش آن‌ها باشد، می‌تواند یکی از نشانه‌های ابتلا به نوع جدید کروناویروس باشد. یک پنجم ایتالیایی‌هایی که به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند، دارای مشکلات پوستی هستند و اغلب این نشانه‎ها در کودکان و نوجوانان روی می‌دهد. در این مطلب مجله دلتا به بررسی یکی از علائم جدید کرونا می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

علائم کرونا

علائم پوستی کرونا

انجمن متخصص بیماری‌های کودکان اسپانیا اعلام کرد: جوش زدن و خارش پا‌ها بر اثر ابتلا به کرونا ویروس شبیه آن عوارض پوستی است که آبله یا سرخک را همراهی می‌کنند. به عنوان یک قاعده سرخی روی انگشتان پا ظاهر می‌شود و متعاقبا بدون این که هیچ علامتی روی بدن باقی بماند، بهبود می‌یابد.

پزشکان از مردم خواسته‌اند که چنین عوارضی را بسیار جدی بگیرند و در صورت بروز این علائم جدید کرونا خود را در خانه منزوی کنند. در عین حال، کارشناسان توصیه می‌کنند که شهروندان فقط در صورت وجود این نشانه‌ها که یکی از علائم جدید کرونا است، به مراکز پزشکی مراجعه نکنند؛ اما با این وجود در صورت بروز آن، ارزش دارد که با نظارت دقیق بر وضعیت بهداشتی اقدام کرد.

تحقیقات جدید کرونا

شیوع کرونا در سراسر جهان

اپیدمی کروناویروس که باعث بیماری کووید-۱۹ می‌شود در ۱۸۵ کشور شیوع پیدا کرده است. براساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی WHO، بیش از ۱.۸۴ میلیون مورد ابتلا به کرونا در جهان ثبت شده و بیش از ۱۱۷ هزار نفر از مبتلایان به این بیماری جان باخته‌اند.

نوع جدید ویروس کرونا تقریبا در سراسر جهان شیوع یافته است. جدی‌ترین وضعیت و بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در ایالات متحده آمریکا، اسپانیا و ایتالیا است. در چین که شیوع ویروس کرونا از آن‌جا آغاز شد، چندی پیش اعلام شد که شیوع این ویروس در این کشور متوقف شده است. هفتم آوریل، مقامات چینی با لغو قرنطینه کامل، خروج مردم از ووهان را که اولین موارد ابتلا در آن‌جا در اواخر ماه دسامبر روی داده بود، آزاد کردند.

بیماری های واگیردار

کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات‌الریه با منشا ناشناخته خبر دادند؛ اما بعدا کارشناسان به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن یک ویروس جدید از نوع کرونا است. سازمان بهداشت جهانی در ماه مارس اعلام کرد نوع جدید کرونا ویروس یک بیماری همه‌گیر شده است. اکنون با گذشت حدود سه ماه، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته؛ اما این بیماری هولناک به کشور‌های دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشور‌ها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش این بیماری در خانه بمانند.
پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با یکی دیگر از علائم جدید کرونا، “عارضه چشم صورتی، نشانه ویروس کرونا” را مطالعه کنید.
بیشتر ببینید در سلامتی

همچنین بخوانید

ماست و خیار را فقط با این سبزی بخورید!

مجله اینترنتی دلتا در این مطلب به بررسی مصلح ماست و خیار ، عدسی و مواد غذایی که نباید باهم…