قیمت خانه و آپارتمان های پرمشتری چقدر است؟

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خانه و آپارتمان های ۶۰ تا ۸۰ متری با قیمت ۳ میلیون و ۴۰۰ تا ۴ میلیون تومان خانه و آپارتمان های پر مشتری اند.

خانه و آپارتمان های

دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گزارشی تحلیلی از بازار مسکن در فروردین ماه امسال با اعلام این مطلب می افزاید: در کلانشهرتهران در فروردین ماه امسال ۵ هزار و ۳۳۵ مورد خرید و فروش خانه و آپارتمان با مینگین قیمت هر متر مربع ۵ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان انجام شده که در مقایسه با اسفند ماه پارسال ازلحاظ تعداد، ۵۷.۵ درصد و ازنظر قیمت ۹ دهم درصد وهمچنین در مقایسه با فروردین ماه سال ۹۶ ازنظر تعداد، ۳.۲ درصد کاهش اما ازلحاظ قیمت، ۲۹.۱ درصد افزایش نشان می دهد.

در این باره بیشتر بدانید:

آخرین قیمت خرید خانه و آپارتمان در کرج

گزارش مجله دلتا حاکی است ،منطقه یک با میانگین قیمت ۱۱ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان و منطقه ۱۸ با ۲ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان به ترتیب گرانترین و ارزانترین مناطق پایتخت در معاملات مسکن درنخستین ماه سال ۹۷ بوده اند.

بنا بر این گزارش ، بیشترین افزایش قیمت اما در منطقه ۵ تهران با ۴۶.۶ و کمترین میزان افزایش درمنطقه ۱۹ با ۵.۱ درصد روی داده است. ضمن اینکه میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در۶ منطقه اول تهران یعنی مناطق ۱ تا ۶ پایتخت بیشتر از میانگین قیمت  درپایتخت بوده است .

گرانترین خانه و آپارتمان ها ی مسکونی در فروردین ماه امسال ، خانه هایی با عمرکمتر از ۵ سال از قرار متری ۶ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و ارزانترین آن ها خانه هایی با عمر ۱۶ تا ۲۰ سال بود که به طور میانگین متری ۴ میلیون و ۸۶۰ هزار تومان به ثبت رسیده است.

همچنین ازدیگر شاخص های آماری بازار مسکن در فروردین ماه امسال، اختصاص ۱۹ درصد میزان خرید و فروش خانه و آپارتمان به واحدهای ۳ تا ۴ میلیون تومانی در هر متر مربع  وکمترین تعداد خرید و فروش نیز به خانه و آپارتمان هایی با متری ۱۱ تا ۱۲ میلیون تومان با ۱.۷ درصد بوده است .

این در حالی است که ، خانه و آپارتمان های ۶۰ تا ۸۰ متری با اختصاص ۲۶.۳ درصد معاملات به خود، پررونق ترین در بازار  مسکن بوده اند و واحدهای مسکونی ۱۸۰ تا ۲۰۰ متری با ۹ دهم درصد، کمترین میزان استقبال خریداران خانه و آپارتمان را از آن خود کرده اند.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…