رنگ های گرم در دکوراسیون داخلی

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد و نارنجی محیط خانه را گرم‌تر نشان می‌دهند. اگر می‌خواهید شیوه درست استفاده از رنگ‌های گرم در دکوراسیون منزل را بدانید، این مطلب را بخوانید.
رنگ های گرم در دکوراسیون
رنگ‌های گرم به آن بخشی از گردونه رنگ اطلاق می‌شود که متشکل از طیف‌های قرمز، زرد، نارنجی و ترکیبات مختلف این رنگ‌هاست. این رنگ‌ها به خانه شما گرما می‌بخشند. رنگ‌های گرم هر قدر پر رنگ‌تر باشند، شدت گرما بخشی آن‌ها بیشتر خواهد بود. در این مطلب مجله دلتا می‌خواهیم نکاتی مهم درباره استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون را با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.
دکوراسیون با رنگ های گرم

گرمای طبیعت در خانه شما

رنگ های گرم در دکوراسیون تداعی‌گر نور خورشید، شن، آتش و حرارت هستند. این رنگ‌ها به دلیل ویژگی‌های خاصی که به محیط می‌افزایند، برای ایجاد جذابیت و انرژی در فضا‌های بی‌روح و همچنین ایجاد تعادل در ترکیب با رنگ‌های خنثی بسیار مناسبند. رنگ‌های گرم در یک فضا اغلب نزدیک‌تر به نظر می‌آیند؛ به همین دلیل است که این رنگ‌ها اتاق‌های بزرگ را دنج‌تر و صمیمانه‌تر می‌کنند و در اتاق‌های شمالی یا تاریک باعث روشنایی و گرمای بیشتر می‌شوند.

دکوراسیون داخلی پذیرایی

نکته: با توجه به انرژی‌بخش بودن رنگ‌های گرم، بعضی از افراد مایل نیستند از یک رنگ گرم و برجسته به عنوان رنگ غالب در اتاق خواب یا هر نقطه دیگری از خانه که در آن به دنبال آرامش هستند، استفاده کنند.

رنگ های گرم در دکوراسیون سنتی

رنگ‌های گرم اغلب با سبک‌های قدیمی و سنتی در طراحی دکوراسیون، ترکیبی مناسب ایجاد می‌کنند. اگر این سبک‌ها را می‌پسندید، از طیف‌های گرم به عنوان رنگ غالب در فضا استفاده کنید.

در صورتی که بیشتر ترکیب رنگ شما از رنگ‌های گرم تشکیل شده، با اضافه کردن یک یا دو رنگ سرد به این ترکیب در آن تعادل ایجاد کنید. برای آن که بهترین انتخاب را داشته باشید، از رنگ‌های مخالف طیف‌های گرم در چرخه رنگ استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید یک زرد آفتابی را با یک رنگ یاسی ملایم یا بنفش پررنگ ترکیب کنید.

رنگ مناسب مبل راحتی

رنگ های گرم یا سرد برای درونگراها؟

اگرچه اغلب در خانه‌هایمان در پی احساس هیجان و انرژی هستیم؛ اما اگر شخصیتی آرام و درونگرا دارید، احتمالا یک ترکیب رنگ گرم و برجسته برای شما مناسب نخواهد بود. اگر چنین ویژگی‌هایی دارید، رنگ های گرم در دکوراسیون را فقط برای تاکید در فضا به کار ببرید و از طیف‌های سردتر و ملایم‌تر به عنوان رنگ غالب فضا استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

انتخاب رنگ دیوار

طیف‌های سفید، سیاه، خاکستری و دیگر رنگ‌های خنثی در ترکیب با رنگ‌های گرم بسیار مناسب خواهند بود و این رنگ‌های خنثی بسته به ته رنگشان سرد یا گرم به نظر می‌رسند. یک رنگ خنثی و گرم می‌تواند رنگ بسیار مناسبی برای دیوار باشد و با رنگ‌های سردتری مثل انواع آبی، سبز یا طیف‌های سرد رنگ قرمز ایجاد تعادل کند.

روانشناسی رنگ های گرم

در زمان انتخاب این رنگ‌ها برای دیوارها، باید توجه داشته باشید که به دلیل تفاوت‌هایی که در رنگدانه‌های آن‌ها وجود دارد، ممکن است رنگ مورد نظر روی دیوار خانه‌ شما با آن چه در فروشگاه دیده‌اید متفاوت باشد. رنگ‌هایی که ته رنگی زرد یا دیگر رنگ‌های کمرنگ دارند معمولا گرمند؛ اما با خرید یک نمونه رنگ و امتحان کردن آن  روی دیوار می‌توانید از مناسب بودن این رنگ برای خانه خود مطمئن شوید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با رنگ‌های مناسب دیوار، “۵ نوع رنگ دیوار برای خانه‌های شیک” را مطالعه کنید.

بهترین رنگ برای دیوار خانه

هنگام استفاده از رنگ‌های گرم به خاطر داشته باشید که قواعد مربوط به استفاده از رنگ های گرم در دکوراسیون در واقع فقط برای راهنمایی شماست و این قواعد می‌توانند بسته به عوامل مختلفی مثل نورپردازی یا چیدمان محیط متغیر باشند.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۷ ایده طلایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

سقف خانه یکی از بخش‌هایی است که در دلگیر و گرفته بودن خانه یا برعکس، بزرگ و دلپذیر بودن خا…