اقیانوس ابر بر فراز روستای فیلبند

۲
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
اقیانوس ابر یکی از زیباترین جلوه‌های طبیعت است که می‌توانید با سفر به مناطق شمالی کشور این منظره فوق‌العاده را به تماشا بنشینید.
اقیانوس های ابر

اقیانوس ابر از پدیده‌‌‌های زیبایی است که بر فراز روستای فیلبند قابل مشاهده است. با مجله دلتا همراه شوید تا شما را به دیدن اقیانوس ابر ایران ببریم.

روستای فیلبند

روستای فیلبند، آخرین روستای منطقه چلاو در ارتفاع ۲۳۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است. در فصل‌ تابستان می‌توانید از نزدیک شاهد پدیده اقیانوس ابر در روستای فیلبند باشید و ابرها را زیر پایتان احساس کنید. همچنین در این روستا می‌توانید در کمتر از یک روز پدیده‌های جوی متعددی مانند باران، برف، تگرگ و رگبار را ببینید. بهترین زمان سفر به روستای فیلبند، از اواسط بهار تا اواسط پاییز است و برای اقامت در این روستا، می‌توانید کلبه‌های چوبی با نمای بی‌نظیر از طبیعت و اقیانوس ابر را از پیش رزرو کنید.

جنگل ابر

در بین رشته‌کوه‌های مرکزی البرز و در نزدیکی روستای ابر شاهرود، در مرز استان گلستان و سمنان، جنگل ابر میزبان علاقمندان به گردشگری است. این جنگل با اقیانوس ابر خود در مساحتی به اندازه ۳۵ هزار متر مربع، بیش از ۸۵ گونه گیاهی همچون درختانی مانند نارون، بارانک، سرخدار، راش، بلوط و توسکا را در خود جای داده است. قدمت این جنگل به دوره سوم زمین‌شناسی باز می‌گردد.
در اقیانوس ابر جنگل شاهرود، متوسط دما به چیزی حدود ۱۲ الی ۱۳ درجه سانتی‌گراد رسیده و شب‌ها و صبح‌های زود، دمای هوای بسیار پایین می‌آید، بنابراین باید حتماً همراهتان لباس گرم داشته باشید.

اقیانوس ابر

روستای اولسبلانگاه

یکی از اقیانوس های ابر ایران را می‌توانید در ماسال و در روستای اولسبلانگاه ببینید. این روستا یکی از زادگاه‌های اقیانوس ابر در شمال کشور محسوب می‌شود و گردشگران و علاقمندان به عکس‌برداری از طبیعت، هر سال برای تماشای اقیانوس ابر از جاده گیلوان وارد اولسبلانگاه می‌شوند.
پیاده‌روی در طبیعت زیبا و دوست‌داشتنی ماسال، تماشای مناظر مه گرفته و اقیانوس ابر، خانه‌های چوبی با بافتی استثنایی، روستای اولسبلانگاه را به یکی از جاذبه‌های گردشگری گیلان بدل کرده که در آن آسمان و زمین در فصل‌های بهار و تابستان به هم پیوند می‌خورند.

منطقه اشکورات

منطقه اشکورات واقع در شمال کشور، از رودسر تا رامسر، طبیعتی سبز و بکر مملو از حس آرامش داشته و به عنوان یکی از زادگاه‌های اقیانوس ابر به دو قسمت بالااشکور و پایین‌اشکور تقسیم می‌شود. از جمله دلایل دیگری که اشکورات مورد توجه علاقمندان به گردشگری قرار گرفته، وجود دریاچه‌های طبیعی، چشمه‌های آب معدنی رودخانه‌ها، چشمه‌سارها، غارهای فراوان و هوای پاکیزه و لذت‌بخش آن است. بهترین زمان جهت سفر به منطقه اشکورات، در بهار و تابستان است.

پیشنهاد مطالعه : برای آشنایی با مناطق توریستی شمال ایران “مناطق گردشگری شمال ایران که احتمالا ندیده‌اید” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

آبشارهای اطراف تهران، تفریح رایگان نیم‌روزی

آبشارها یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعی‌اند. در تهران، برای اینکه بتوانید از این جاذبه‌‌ها…