خانه گردشگری چند پیشنهاد بهاری برای طبیعت گردی

چند پیشنهاد بهاری برای طبیعت گردی

۱
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر بخواهید به قصد طبیعت گردی و لذت بردن از مناظر طبیعی راهی سفر شوید، کجا را انتخاب می‌کنید؟
مقاصد طبیعت گردی

کمتر سرزمینی را می‌توان در دنیا پیدا کرد که مانند ایران همزمان چهار فصل و چند اقلیم متفاوت را در دل خود جا داده باشد. ایران جزو جذاب‌ترین کشورها برای طبیعت گردی است و با داشتن موقعیت اقلیمی خاص و طبیعت متفاوت، از جذاب‌ترین مقاصد طبیعت گردی به شمار می‌رود. مجله دلتا را با معرفی چند جاذبه طبیعی دیدنی و مناسب فصل بهار ورق بزنید.

سوباتان

ییلاق سوباتان یکی از زیباترین نقاط بکر طبیعت گردی در ایران است که در ارتفاعات تالش قرار دارد. بهترین زمان سفر به منطقه سوباتان در اردیبهشت و خرداد ماه است. شما می توانید سفر خود را با راهپیمایی و کوه نوردی از منطقه جنوب غربی و دریاچه نئور شروع کنید تا به منطقه سرسبز سوباتان برسید.

سوباتان مقاصد طبیعت گردی

باداب سورت

اگر علاقه مند هستید که در تعطیلات آخر هفته به طبیعت گردی بپردازید، باداب سورت را هم در برنامه سفر خود قرار بدهید. باداب سورت در منطقه چهاردانگه ساری قرار دارد و رنگ بندی رسوبات آب شور به رنگ نارنجی و قرمز، زیبایی خاصی به این منطقه داده است. چشمه‌های باداب سورت بعد از پامو کاله در ترکیه، دومین چشمه‌های آب شور در جهان با ساختار جالب مطبق و رنگین است.

باداب سورت مقاصد طبیعت گردی

گردنه حیران

بوی باران و نسیم خنک و طبیعت بکر کافیست تا بهشت را در زمین تجربه کنید. گردنه حیران از دیگر مقاصد طبیعت گردی ایران، در ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان آستارا و در مسیر ارتباطی آستارا به اردبیل قرار دارد. جنگل‌های انبوه با درختانی سرسبز و دره‌ای زیبا و روستاهایی چون حاجی امیر بالا می توانند برای طبیعت‌گردان از بهترین مقصد سفر در ایران باشند.

گردنه حیران
اورامان

منطقه اورامان به ماسوله کردستان شهرت دارد و برخی معتقد هستند این منطقه محل تولد زرتشت در ایران است که در مرز ایران و عراق قرار دارد. دره‌های زیبا با رودخانه‌های پر آب، مناظر بدیع، معماری روستایی پلکانی و زبان کهن اورمانی که زبان اوستاست، دلایل خوبی برای انتخاب تور کردستان و سفر به اورامان هستند.

اورامانت مقاصد طبیعتگردی

سرو ابر کوه

درخت سرو ابرکوه که در شهر ابرکوه استان یزد قرار دارد به روایتی پیرترین موجود زنده دنیاست که گردشگران داخلی و خارجی زیادی جهت بازدید از این موجود کهنسال به یزد سفر می کنند. شهر ابرکوه به دلیل آنکه یکی از قدیمی‌ترین سکونت گاه های ایران در منطقه یزد است آثار تاریخی بسیاری در خود دارد. قلعه خسروآباد، قلعه رباط ابرکوه، خانه صولت (موزه مردم شناسی) از جمله معروف‌ترین جاذبه گردشگری ابرکوه هستند.

مقاصد طبیعت گردی سرو ابرکوه

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه‌ نفرین‌شده‌ای که حیوانات را سنگ می‌کند!

اتفاقاتی در این دریاچه رخ‌ داده است که ذهن هرکسی را درگیر می‌کند. همه می‌گویند رمز و رازی …