خانه گردشگری مناطق گردشگری شمال ایران که احتمالا ندیده‌اید

مناطق گردشگری شمال ایران که احتمالا ندیده‌اید

۱
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
طبیعت سرسبز شمال ایران و جنگل‌های زیبا و رودخانه‌های سرشار از آب در دل کوه‌ها، همواره مقصد گردشگری بسیاری از مردم بوده است.
جاذبه های گردشگری شمال ایران

جاذبه های گردشگری شمال ایران به علت آب و هوای مناسب و مطبوع میزبان گردشگران بسیاری است. در این میان برخی مناطق همچنان بکر و دنج باقی مانده‌اند. با مجله دلتا در معرفی این جاذبه‌های بی نظیر همراه باشید.

جنگل مه آلود پاسند

شرق استان مازندران، در نزدیکی شهرستان بهشهر و در جوار رودخانه پاسند روستایی فوق العاده به نام روستای پاسند قرار دارد. منطقه پاسند جنگل بکر و دست نخورده‌ای است که سالانه گروه‌های بسیاری از جنگل‌دوستان و طبیعت‌نوردان از این جنگل انبوه دیدن می‌کنند.

جنگل پاسند

ییلاق اولسبلنگاه ماسال

در ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهرستان ماسال‎، در ارتفاعات کوه‌های تالش، ییلاقی خوش منظره به نام اولسبلنگاه (اولسبلانگاه) با کلبه‌های چوبی و مراتعی وسیع نظر شما را جلب خواهد کرد. این روستا از ییلاقات میان‌کوهی بوده و بیشتر ساکنان آن از اهالی ماسال‌ هستند که برای گذراندن فصل گرما به آنجا نقل مکان کرده‌اند.

ییلاق اولسبلنگاه ماسال

منطقه ییلاقی دشت النزه

از دیگر جاذبه های گردشگری شمال ایران در گیلان، منطقه ییلاقی دشت آلنزه است که اطرف آن با کوه‌های زیبا و سرسبز احاطه شده است. در این دشت زیبا، بنای تاریخی امامزاده ابراهیم النزه و درخت تنومند ۲۰۰ ساله‌ای قرار دارد که قدمت بالای این منطقه را نشان می‌دهد.

منطقه ییلاقی دشت النزه

تالاب کیاکلایه 

یکی از تالاب‌های استان گیلان تالاب کیاکلایه است. کیاکلایه غنی‌ترین تالاب از لحاظ تعداد گونه‌های گیاهی و جانوری است. این تالاب به‌عنوان یکی از از پتانسیل‌ها اکوتوریستی شهر لنگرود، در مسیر جاده ترانزیت شمال قرارگرفته است.

تالاب کیاکلایه

روستای صفرابسته

منطقه گردشگری جاده جنگلی ِروستای زیبای صفرابسته، از توابع بندر کیاشهر است. این منطقه با پوشش گیاهی فراوان و همچنین گیاهان دارویی گل بنفشه و پرسیاوش، فضای زیبا و منحصر به فردی را در کنار سکوت آرامش‌بخش برای گردشگران فراهم کرده است.

روستای صفرابسته جاذبه های گردشگری شمال ایران

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

آیا تا به حال به کالیفرنیای ایران رفته‌اید؟

تصاویر ساحل مکران به ما نشان می‌دهد که این خط ساحلی، زیبایی خیره کننده‌ای دارد؛ دیدن کوه‌ه…