خانه ای با حال و هوای بهاری

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
با چند ایده ساده و به‌راحتی بهار را به منزل خود بیاورید و با طراوت و شادابی سال نو را شروع کنید.
دکوراسیون بهاری خانه

پرندگان نغمه سرایی و گل‌ها و گیاهان شروع به شکوفایی می‌کنند و بهار از راه می‌رسد؛ این یعنی زمانی مناسب برای به‌‌روزرسانی دکوراسیون خانه است. با آوردن حس و حال بهاری به درون خانه در این روزهای سخت، کمی آرامش، طراوت و تازگی به خود و محیط زندگی‎تان هدیه کنید؛ اما چگونه بهار را به خانه خود بیاوریم؟ در این مطلب مجله دلتا چند ایده ساده و کاربردی درباره دکوراسیون بهاری خانه را برایتان آورده‌ایم. با ما همراه باشید.

دکوراسیون بهاری

رنگ آمیزی و تزیین ورودی خانه

ورودی خانه خود را برای استقبال از بهار با رنگ‌‌های جذاب و روشن رنگ آمیزی کنید. همچنین می‌‌توانید یک حلقه گل را با استفاده از ساقه‌‌های گیاهان سبز، بسته‌های بذر گیاهان زینتی و با هر آنچه در دسترس دارید و شاید دورریختنی که زیبا به نظر برسد، درست کرده و جلوی ورودی آویزان کنید. از انجام دادن کارهای نو نترسید، اصلا شاید همسایه‌ها هم دیدند و خوششان آمد و آن‌ها هم برای دکوراسیون بهاری خانه خود اقدام کردند.

رنگین کمان فصل‌ها

فصل بهار، بهترین زمان برای آوردن رنگ‌های شاد و روحیه‌بخش به خانه است. این کار یکی از ارزان‌ترین و ساده‌ترین ترفندها برای ایجاد حس سرزندگی است و تاثیر آن می‌تواند بسیار چشمگیر باشد. نیاز به کار پیچیده‌ای نیست. کافی است یک ظرف رنگارنگ برای چیدن میوه‌های تازه  روی کانتر آشپزخانه قرار دهید. هنگامی‌ که به استقبال بهار می‌روید، رنگ‌های آبی ملایم، صورتی پاستیلی، بنفش کمرنگ، سبز و هر رنگ روشنی می‌توانند به خانه شما جلوه ای خاص دهد. یک راه آسان دیگر برای اضافه کردن رنگ به خانه، استفاده از کوسن، پرده و لوازم جانبی رنگی است. مطمئن باشید که کوسن‌های کوچک رنگی، تغییرات بزرگ در دکوراسیون بهاری خانه ایجاد خواهند کرد.

کوسن های رنگی برای دکوراسیون بهاری

گل‌های تازه بهاری

فضای خانه خود را با گل‌های تازه بهاری تزیین کنید. وجود گل‌‌های زیبا، دلیل خوبی برای آوردن آن‌ها به داخل خانه است. گل‌ها و گیاهان اساسا در هر فضایی تغییر ظاهری آنی ایجاد می‌کنند و حال و هوای فضا و آدم‌ها را تغییر می‌دهند. در هر یک از فضاهای نشیمن، غذاخوری، اتاق خواب، حمام و آشپزخانه یک دسته‌ گل را در یک گلدان بگذارید تا حضور بهار را برایتان تداعی کنند.

تزیین منزل با گل

احیای لوازم قدیمی

احیای لوازم قدیمی، یک ایده دیگر برای دکوراسیون بهاری خانه است. می‌توانید به مبلمان و صندلی‌های محبوب ولی قدیمی خود فرصتی دیگر برای زندگی بدهید و آن را تعمیر کنید و یا از وسایلی که دیگر استفاده نمی‌کردید با کاربری جدید بهره ببرید؛ به‌ عنوان‌ مثال، یک بطری شیشه‌ای قدیمی را می‌توان به یک گلدان عالی تبدیل کرد. همچنین جعبه‌های قدیمی می‌توانند به‌ عنوان قفسه‌های دیواری عمل کنند؛ فقط کافیست آن‌ها را رنگ‌آمیزی و نونوار کنید.

نوسازی وسایل قدیمی

استفاده از پرده‌های نازک به رنگ روشن

روش دیگر برای این که فضای خود را آرام بخش و روشن نگه ‌دارید، این است که پرده‌هایی از جنس تور، حریر و سایر پرده‌های ظریف را جایگزین پرده‌های زمستانی  کنید. همچنین بهتر است پرده‌ها به رنگ روشن و با طرح‌ها شاد انتخاب شوند که حال و هوای بهار را بهتر منتقل کنند.

راهنمای انتخاب پرده پذیرایی

سبد بهاری

یک نقطه کانونی بهاری ایجاد کنید. هر چیز تزیینی زیبایی را که دوست دارید، مانند شاخه‌های گل، بطری‌های شیشه‌ای، شمع‌های کوچک رنگی، تخم‌مرغ‌های رنگی و… جمع‌ آوری کرده و آن ها را درون یک سبد و یا در یک سینی بگذارید و سبد و یا سینی را  روی میز نشیمن قرار دهید و از حضور بهار در خانه لذت ببرید.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی بیشتر با دکوراسیون بهاری، “شمیم طراوت و شادابی با دکوراسیون بهاری” را مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بدون این کارها خانه‌ای شیک نخواهید داشت

گاهی اوقات ما، ناامیدانه با جابجایی اثاثیه و دور ریختن وسایل خانه تلاش می‌کنیم که تغییری د…