خانه دکوراسیون دکوراسیون خاص خانه های کوچک

دکوراسیون خاص خانه های کوچک

۰
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
این روزها خیلی از ما در خانه‌هایی با متراژ کم زندگی می‌کنیم و خیال می‌کنیم که برای دکوراسیون منزل خود با محدودیت زیادی رو‌به‌رو هستیم و نمی‌توانیم کار خاصی انجام دهیم. برای این که نظرتان عوض شود، حتما این مطلب را بخوانید.
دکوراسیون خانه کوچک

با توجه به قیمت بالای مسکن، به‌خصوص در شهرهای بزرگ، امکان تهیه منزلی با متراز بالا برای خیلی از افراد وجود ندارد و اکثرا به خانه‌هایی با متراژ پایین‌تر روی می آورند. در این مطلب مجله دلتا، تصمیم داریم از زاویه‌ای دیگر به این مسئله نگاه کنیم تا بگوییم که چرا دکوراسیون خانه کوچک می‌تواند بهترین دکوراسیون باشد یا به عبارتی دیگر ویژگی خانه های کوچک برای دکوراسیون چیست.

چیدمان منزل کوچک

دنج بودن فضاهای کوچک

شاید با دیدن واژه دنج به این فکر کنید که خانه‌ای با ابعاد کوچک، بیشتر تنگ است تا دنج! ولی باید این را بگوییم که اگر شما فضای زیادی در منزل نداشته باشید که دغدغه پر کردن آن‌ها را داشته باشید ، می‌توانید وقت خود را صرف همان فضای محدود کرده و آن را به بهترین حالت ممکن بچینید. شما می‌توانید با قرار دادن وسایل مناسب برای گوشه دنج خانه فضایی گرم و صمیمی فراهم  تا زمان های فراغت  را در آن به خوبی سپری کنید.

سازماندهی دکوراسیون خانه کوچک

وقتی فضای زیادی برای وسایل خود داشته باشید، کمتر سعی می‌کنید که محیطی مرتب‌ و سازماندهی شده داشته باشید؛ چرا که دلتان نمی‎‌آید وسایلی را که کمتر به دردتان می‌خورد دور انداخته و یا از خود جدا کنید. این مسئله در مورددکوراسیون خانه های  کوچک کمی متفاوت‌تر است؛ چرا که به دلیل داشتن فضایی محدود سعی می‌کنید وسایل اضافی و به درد نخور را دور بیندازید و تا جای ممکن فضایی سازماندهی شده داشته باشید.

خانه کوچک را چطور بچینیم

فضاهای کوچک هزینه کمتری برای دکوراسیون نیاز دارند

قطعا طراحی دکوراسیون فضاهای بزرگ احتیاج به مبلمانی با ابعاد بزرگ دارند که طبیعتا هزینه بیشتری نیز خواهد داشت. این مسئله در خصوص دکوراسیون خانه کوچک صدق نمی‌کند و شما می‌توانید با صرف هزینه‌هایی به مراتب پایین‌تر، منزل خود را چیدمان کنید. فقط کافی است سبک دکوراسیون را انتخاب و سپس وسایل مورد نظرتان را تهیه کنید. علاوه بر این شما می‌توانید برای تزیین خانه خود از وسایل ساده و مقرون به صرفه‌ مثل شمع و یا گل‌های تازه نیز بهره بگیرید.

دکوراسیون خانه کوچک عروس

دکوراسیون مینیمال بهترین انتخاب خانه های کوچک

امروزه سبک دکوراسیون مینیمال طرفداران بسیاری پیدا کرده است؛ چرا که باعث کاهش تمرکز روی وسایل شده و به فضا آرامشی بیشتر می بخشد. حال باید بگوییم که دکوراسیون خانه کوچک بهترین فرصت برای استفاده از سبک مینیمال محسوب می‌شود؛ پس اگر ابعاد منزل شما هم کوچک است زودتر دست به کار شوید.

خانه های کوچک راحت‌تر تمیز می شوند

قطعا می‌توان این مورد را یکی از مهم‌ترین ویژگی دکوراسیون خانه کوچک دانست. طبیعتا فضاهایی با ابعاد بزرگ به زمان و البته انرژی بیشتری برای تمیز شدن نیاز خواهند داشت. این در حالی است که شما می‌توانید در کوتاه ترین زمان و با صرف انرژی کمتر به تمیز کردن خانه کوچک و دنج خود بپردازید.

دکوراسیون داخلی منزل

طراحی دکوراسیون خانه کوچک با سلیقه شخصی

قطعا وقتی پا به خانه‌ای خیلی بزرگ می‌گذارید حس می‌کنید که وسایل مانند یک موزه چیدمان شده‌اند. این مورد برای خانه‌های کوچک صدق نمی‌کند و  شما راحت‌تر می‌توانید دکوراسیون منزل کوچک را با سلیقه خود و آنگونه که می‎خواهید طراحی کنید .

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با دکوراسیون آشپزخانه کوچک، “نکاتی درباره دکوراسیون آشپزخانه کوچک” را مطالعه کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

کاغذ دیواری طراح دار، یک انتخاب امروزی و مدرن

کاغذ دیواری های هندسی که در طراحی فضاهای داخلی مدرن بسیار محبوب هستند و در بسیاری از فضاها…