خانه گزارش های ملکی خرید آپارتمان در تبریز ؛ شهر اولین ها (+جدول)

خرید آپارتمان در تبریز ؛ شهر اولین ها (+جدول)

۶
3
زمان مطالعه: 2 دقیقه
خرید ملک و زندگی در تبریز می‎تواند جزو خواسته‎های بسیاری از ایرانیان باشد.
خرید آپارتمان در تبریز

تبریز یکی از شهرهای متمدن ایران است .این شهرزیبا علاوه بر اینکه یکی از مراکز توریستی وتاریخی ایران است، یکی از قطب‎های مهم صنعتی و تجاری کشور نیز محسوب می‎شود و از این رو خرید آپارتمان در تبریز می‎تواند آرزوی بسیاری از فعالان حوزه اقتصادی و صنعتی این مرز و بوم باشد. همچنین از دلایل مهم دیگر اهمیت خرید خانه در تبریز و زندگی در این شهر می‎توان به دلایلی همچون داشتن فضای فرهنگی مناسب، شهرنشینی مدرن و امنیت موجود در محیط اشاره کرد.

به گزارش مجله دلتا، تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی است که با ارتفاعی حدود ۱۳۴۰ متر از سطح دریا واقع شده و بیش از یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر در گذشته تاریخ پرفراز و نشیب و قدمتی به طول حیات دوره‎هایی همچون اشکانی و ساسانی داشته است. این شهر در بسیاری ازدوره های تاریخی مانند ایلخانیان، آق قویونلوها، قره قویونلوها و صفویان پایتخت ایران بوده است که در این میان در دوران صفویان به عنوان پنجمین شهر بزرگ جهان محسوب می‎شده  است.

تبریز به شهر اولین ها شهرت دارد و علت این نامگذاری به دلیل وجود اولین چاپ خانه، اولین قطار شهری، اولین کتابخانه، نخستین شهرداری و مدرسه با شیوه تدریس مدرن، اولین سینما، اولین آتش نشانی و بسیاری دیگر از اولین‎های این کشور بوده و به علت همین نوآوری‎های مهم در طول سالیان دراز، این شهر دارای مردمانی با فرهنگ و متمدن بوده است. از این رو خرید آپارتمان در تبریز و زندگی در چنین محیطی می‎تواند برای افرادی که به غنای فرهنگی و رشد بالای تمدن اهمیت می‎دهند، انتخابی هوشمندانه باشد.

خرید آپارتمان در تبریز

این شهر دارای جاذبه‎های گردشگری بسیاری است که از جمله‎ی‎ مهمترین آنها می‎توان به عمارت ائل گلی، بازار سنتی سر پوشیده، بازار تربیت، عمارت شهرداری، خانه های قدیمی همچون خانه بهنام، ارگ علیشاه، موزه ها، ابنیه و مساجد تاریخی مثل مسجد کبود و بسیاری دیگر اشاره کرد.

همچنین این شهر دارای مراکز تفریحی و تجاری بسیاری است که از این بین می‎توان از مجتمع تفریحی تجاری لاله پارک، مجتمع ستاره باران، مرکز خرید اطلس، مرکز خرید برج شهر و برج بلور نام برد.

تبریز مدرن

در این گزارش از سری گزارش های مجله دلتا قصد داریم تا شما را با این شهر و بهترین موقعیت‎های خرید آپارتمان در منطقه ۱ تبریز آشنا کنیم؛ پس برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه‎ی خرید ملک در تبریز و تماشای املاک بیشتر در این شهر حتما با ادامه گزارش همراه باشید.

موقعیت های خرید آپارتمان در تبریز:

باغمیشه شیت یک
۱۱۰ متر ۲ اتاق ۶ سال ساختطبقه ۵مشاهده جزئیات ملک
باغمیشه شیت دو
۱۲۰ متر ۲ اتاق۲۵ سال ساخت همکفمشاهده جزئیات ملک
باغمیشه۱۱۰ متر ۳ اتاق ۱۰ سال ساخت طبقه ۴مشاهده جزئیات ملک
عباسی
۹۰ متر ۱ اتاق نوساز طبقه ۱مشاهده جزئیات ملک
ایده لو۸۵ متر ۱ اتاق۲ سال ساختطبقه ۱مشاهده جزئیات ملک
خیابان صدرالشعرا۵۸ متر ۱ اتاق۱۴ سال ساختطبقه ۳مشاهده جزئیات ملک

برای دیدن املاک بیشتر در شهر تبریز به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

بیشتر ببینید در گزارش های ملکی

همچنین بخوانید

سفر به مدرسه جادوگری در یک قلعه انگلیسی!

مدرسه جادوگری بوث‌ول (Bothwell) مدرسه‌ای است که مهمانان آن، می‌توانند اجرای جادوگری به شکل…