کدام فریم عینک مناسب صورت شماست؟

۴
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای انتخاب صحیح فریمی که با صورت شما همخوانی داشته باشد توصیه‌های این مطلب را بخوانید.
فریم عینک

انتخاب فریم عینک

در انتخاب فریم عینک طبی و آفتابی مناسب چهره خود سردرگم شده‌اید؟ این مطلب مجله دلتا را مطالعه کنید تا شما را راهنمایی کنیم.

پیش از هر چیز با نگاه کردن در آینه، از میان فرم‌های زیر، شکل صورت خود را بیابید. جالب است بدانید برای هر فرم چهره، یک عینک مناسب وجود دارد که در ادامه به طور خلاصه به آن می‌پردازیم.

فرم صورت افراد به شکل‌های زیر دسته‌بندی می‌شود:

  1. مربع
  2. بیضی
  3. گرد
  4. قلب
  5. لوزی

عینک گرد

  • عینک مناسب چهره‌های بیضی

تقریبا بیش‌تر مدل‌ها با چهره‌های بیضی شکل هم‌خوانی دارند. چانه این افراد کشیده و در قسمت میانی صورت دارای برجستگی است، بنابراین می‌توانند انواع مدل‌ها را انتخاب کنند. عینک‌های بزرگ و گرد برای چهره‌های بیضی گزینه مناسبی است. فریم‌های فانتزی، ضخیم و رنگ‌های برجسته و پررنگ روی هیچ چهره‌ای به خوبی صورت‌های بیضی جذابیت ندارند.

فریم مناسب صورت مربعی

  • فریم مناسب صورت مربع

عرض صورت این افراد در تمام قسمت‌ها برابر است. مدل‌های باریک و فریم نازک، این چهره‌ها را کشیده‌تر نشان می‌دهد. برای ایجاد تعادل، از انتخاب فریم‌های تیره و زاویه‌دار خودداری یا عینک‌هایی با فریمی به رنگ روشن را انتخاب کنید.

عینک مستطیل

  • عینک برای صورت گرد

فریم زاویه‌دار مانند مستطیلی و ذوزنقه، چهره‌های گرد را کمی متناسب‌تر نشان می‌دهد. مدل‌های دایره‌ای و بزرگ باعث می‌شود صورت شما به چشم نیاید.

عینک بدون فریم

  • صورت قلبی و فریم متناسب با آن

یک صورت قلبی شکل، در قسمت چانه کوچک است و پیشانی پهنی دارد. از فریم عینک‌های رنگ روشن که در قسمت بالایی ضخیم و در بخش پایینی نازک است استفاده کنید.

حتی فریم‌هایی که عرض آن کمی بیش‌تر از صورت است نیز با صورت قلبی شکل تناسب دارد.

عینک‌های بدون فریم برای افرادی که نمی‌خواهند صورت آن‌ها بیش از حد بزرگ دیده شود مناسب است.

عینک دودی

  • مدل فریم برای چهره لوزی

فرم لوزی به صورتی گفته می‌شود که در قسمت بالا و پایین دارای عرض کم و گونه‌های عریضی است. فریم عینک گربه‌ای که در گوشه‌های بالایی کشیده‌تر است و مدل‌های مستطیلی با فریم ضخیم به ایجاد تعادل در ظاهر چهره شما کمک خواهد کرد.

با در نظر گرفتن فرم صورت خود می‌توانید فریم عینک طبی یا دودی خود را به گونه‌ای انتخاب کنید که علاوه بر رفع نیاز، جذابیت ظاهری شما را افزایش دهد.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در مد و زیبایی

همچنین بخوانید

با استفاده از این ۵ ماسک خانگی با ریزش مو خداحافظی کنید

ریزش مو برای بسیاری از زنان در سراسر جهان نگرانی بزرگی محسوب می‌شود و اگر شما یکی از آن‌ها…