خانه دکوراسیون ۴ مدل چیدمان کاشی بین کابینتی

۴ مدل چیدمان کاشی بین کابینتی

۵
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
فاکتورهای زیادی در جذابیت چیدمان آشپزخانه مؤثرند، اما کاشی بین کابینتی مناسب باعث جلوه بیشتر کابینت‌ها و کل آشپزخانه می‌شود.
کاشی بین کابینتی

آشپزخانه و پذیرایی فضاهایی از خانه هستند که در بدو ورود هر فرد به خانه، توجه او را جلب می‌کنند. بنابراین چیدمان اصولی و جذاب این فضاها بسیار مهم است. در چیدمان آشپزخانه بخش‌های مختلفی باید در نظر گرفته شود، از جمله پرده، کابینت، کاشی و دیوارها. در این مطلب مجله دلتا در مورد کاشی بین کابینتی می‌خوانید. ایجاد فضایی دلنشین، چشم‌نواز و گرم در آشپزخانه چندان ساده نیست. البته با توجه به تنوع در طرح‌های مختلف دکوراسیونی که برای هر از قسمت از آشپزخانه وجود دارد، با کمی خلاقیت و ترکیب اصولی رنگ‌ها می‌توانید آشپزخانه‌ای متفاوت داشته باشید. یکی از قسمت‌های جالب توجه که تأثیر زیادی در زیبایی آشپزخانه دارد، کاشی بین کابینتی است.

کاشی بین‌کابینتی

کاشی بین کابینتی چیست؟

همان طور که از نامش مشخص است، در فضای بین کابینت‌ها نصب می‌شود که نه تنها به دکوراسیون آشپزخانه انسجام می‌بخشد بلکه انتخاب درست طرح و رنگ آن جلوه بصری فوق‌العاده‌ای به آشپزخانه شما می‌بخشد. کاشی‌های بین کابینتی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی در بازار وجود دارد و هر کدام ویژگی‌هایی دارد. می‌توانید طبق سلیقه شخصی و چیدمانی که برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدنظر دارید، یک مدل کاشی انتخاب و استفاده کنید. در ادامه با مدل‌های کاشی بین کابینتی بیشتر آشنا می‌شوید.

انواع مدل‌های کاشی بین کابینتی

کاشی ساده

اگر آشپزخانه شما کمی شلوغ به نظر می‌رسد و یا طرفدار سادگی هستید، می‌توانید از کاشی‌های ساده، یک رنگ و بدون هیچ طرحی استفاده کنید. این سادگی با انتخاب رنگ‌های سفید، شیری و کرم کامل می‌شود. البته برای جان بخشیدن به این رنگ‌های خنثی سعی کنید از وسایل تزئینی رنگی روی کابینت استفاده کنید.

جدیدترین مدل کاشی بین کابینتی

کاشی طرح‌دار 

توصیه ما برای کسانی که دکوراسیون سایر قسمت‌های آشپزخانه‌شان ساده است یا رنگ کابینت‌ها خنثی و یکنواخت است، این است که از کاشی‌های طرح‌دار بین کابینت‌ها استفاده کنند. در این مدل هم طرح‌های اسلیمی شلوغ و هم طرح‌های ساده‌تر مثل چوب قابل استفاده است.

کاشی بین کابینتی

 کاشی مشکی 

استفاده از رنگ تیره در طراحی دکوراسیون داخلی طرفدران زیادی دارد، چرا که با کمی خلاقیت در انتخاب رنگ‌های مکمل آن فضای متفاوتی ایجاد می‌شود. انتخاب کاشی بین کابینتی مشکی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه شاید باعث شود فضا تنگ‌تر به نظر برسد، اما جوی آرام ایجاد می‌کند و دست شما برای طراحی سایر قسمت‌ها و انتخاب رنگ آن‌ها باز می‌شود.

کاشی بین کابینتی سفید طلایی

کاشی عمودی

برای چیدمان آشپزخانه‌های کوچک و یا با سقف کوتاه توصیه می‌شود از کاشی‌های عمودی استفاده کنید؛ چون نمای عمودی کاشی‌ها باعث ارتفاع بخشیدن به دیوارهای آشپزخانه می‌شود. جالب است بدانید که اگر این کاشی‌های عمودی براق هم باشند باعث انعکاس نور می‌شوند و آشپزخانه کوچک شما وسعت پیدا می‌کند.

کاشی بین کابینتی

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با انواع کاشی در دکوراسیون داخلی ” کاشی کاری های خلاقانه برای خانه‌های ایرانی ” را مطالعه کنید.

 • محل قرارگیری تلویزیون

  بهترین مکان تلویزیون در نشیمن

  انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه‌های بسیاری از افراد است . قر…
 • رنگ فضاهای کوچک

  تاثیر رنگ در دکوراسیون فضاهای کوچک

  برای فضاهای کوچک، مثل اتاق خواب کوچک، آشپزخانه کوچک یا نشیمن چه رنگی را انتخاب کنید تا باع…
 • فرش مناسب برای آشپزخانه

  فرش مناسب آشپزخانه

  مهم‌ترین و پرکاربردترین فضای هر خانه‌ای آشپزخانه است. بنابراین خیلی مهم است که فضای آشپزخا…
بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

بهترین مکان تلویزیون در نشیمن

انتخاب بهترین مکان برای گذاشتن تلویزیون در منزل جدید از دغدغه‌های بسیاری از افراد است . قر…