جاهای دیدنی گلستان ؛ خطه سبز شمال ایران

۵
1
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در دامنه کوه شهرستان رامیان استان گلستان، چشمه‌ای بسیار دیدنی با منظره خیره کننده وجود دارد. چشمه گل رامیان در چهار فصل سال بسیار شگفت‌انگیز است.
استان گلستان

استان گلستان بیست هزار کلیومتر از نوار سبز شمال کشورمان را در برگرفته و بسیار خوش آب‌وهواست. جاهای دیدنی و تفریحی استان گلستان، بهانه خوبی برای سفر به این استان است.

جاهای دیدنی و تفریحی استان گلستان

 • پارک ملی گلستان

  یکی از جاهای دیدنی گلستان، پارک ملی آن است. جنگل‌های بکر گلستان در اینجا قرار دارد با انبوه درخت‌های بلوط و گردو، انواع گیاهان دارویی و پوشش گیاهی سرسبز که زبانزد تمام اقوام بومی و گردشگران است. همچنین حیواناتی چون خرس قهوه‌ای خاص خطه شمال، گرگ و روباه و گربه وحشی جنگلی، مارال و آهو و پرندگانی با گونه‌های متنوع اینجا ساکنند.
  جاهای دیدنی و تفریحی استان گلستان

 • گنبد قابوس

  یکی از برترین جاذبه‌های گردشگری استان گلستان، گنبد قابوس است؛ برج آجری آن ارتفاع ۷۲ متر دارد. قدمت آن به دوره ساسانی برمی‌گردد و از بناهای شگفت‌انگیز و زیبای استان گلستان است. هر سال سیل عظیمی از توریست‌ها و گردشگران سراسر جهان، از این جاذبه شگفت‌انگیز دیدن می‌کنند.

 • چشمه گل رامیان استان گلستان

  در دامنه کوه شهرستان رامیان، چشمه‌ای بسیار دیدنی با منظره خیره کننده وجود دارد. چشمه‌ای آهکی به طول و عرض حدود نود متر است. چشمه گل رامیان بسیار شگفت‌انگیز است. دور تا دور این چشمه را درختان فرا گرفته‌اند و در همه فصل‌ها زیبایی خاص خودش را دارد.
  چشمه گل رامیان گلستان

 • پارک جنگلی ناهارخوران استان گلستان

  پارک جنگلی ناهارخوران از جنگل‌های هیرکانی است. قدمت ۴۰ میلیون ساله دارد و ۳۰۰ هزار هکتار وسعت. در جنوب شرقی گرگان واقع شده و در نزدیکی جنگل توسکستان است. دیدنی‌ها و تفریحات بسیاری دارد و جان می‌دهد برای پیک نیک و عکاسی.
  پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با پارک جنگلی ناهارخوران “جنگل ناهارخوران ، گشتی در دنیای ۴۰ میلیون ساله” را مطالعه کنید.

 • منطقه حفاظت‌ شده جهان ‌نما

  در شهرستان کردکوی استان گلستان، یکی از بکرترین مناطق حفاظت شده محیط زیست شمال کشور به نام جهان نما با ۳۸ هزار هکتار مساحت، قرار گرفته است. منطقه حفاظت شده جهان‌نما، زیست‌گاه انواع پرندگان شکاری، حیوانات وحشی، پلنگ و خرس و پوشیده از انبوه گیاهان است.
  جنگل های بکر گلستان

 • آبشارهای استان گلستان

  زیباترین و چشم‌نوازترین آبشارهای شمال کشور را می‌توان در استان گلستان یافت؛ مانند آبشار شصت کلاته، آبشار کبودوال، آبشار لُوه و آبشارهای شیرآباد رامیان که در فصل آبشارها آن‌ها را شرح خواهیم داد.
  برای آشنایی با یک دنیا مطلب گردشگری به صفحه گردشگری مجله دلتا مراجعه کنید.
  طبیعت گردی استان گلستان

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

بندر پارسیان، بهشتی در هرمزگان

اگر فکر می‌کنید جای یک سفر جنوبی در حاشیه خلیج فارس بین سفرهایتان خالی است، پیشنهاد ما به …