نیمه دوم امسال ، پایان رکود مسکن

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
Anglo Irish Bank HQ 1 1 نیمه دوم امسال ، پایان رکود مسکن

کاهش پروانه های ساختمانی و سپس رشد تدریجی صدور پروانه که مقدمه ای برای رونق است، نزدیک شدن نرخ  مسکن به کف، افزایش توان متقاضیان مصرفی درپی کاهش چهارساله نرخ مسکن، افزایش تسهیلات مسکن تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان، افزایش نرخ و صادرات نفت، جابجایی نهایی متقاضیان مسکن مهر وانتظار افزایش بازده سرمایه در بخش مسکن عواملی است که پیش بینی ورود مسکن به دوره پیش رونق را محتمل کرده است. هرچند این بازار با مشکل مازاد ۴.۶ میلیون مسکن درکشور و۴۹۰ هزار واحد مسکونی خالی درتهران روبه رو است.

بر اساس اعلام بانک مرکزی، در۹ ماهه  سال ۱۳۹۴ بالغ بر۷۲.۱ هزارپروانه ساختمان درشهرداری های سراسرکشورصادر شد درحالی که این رقم درسال ۱۳۹۵ ،۷۷.۷ هزار پروانه بود که رشد ۷.۷ درصدی را نشان می دهد.

رییس انجمن انبوه سازان استان تهران با این پیش بینی که بازارمسکن پس ازانتخابات وارد دوره پیش رونق می شود افزود: دولت امسال برای رونق بخشییدن  به اقتصاد، درراهکارهای پیشین تجدید نظرمی کند واصراری بر تک رقمی بودن نرخ تورم نخواهد داشت.

برای رونق بخشیدن به اقتصاد کلان باید ازبخش مسکن آغازکند؛ زیرا به سبب وابستگی صنایع داخلی به بخش مسکن، اگراین بخش تقویت شود می تواند مقدمه ای برای رونق بخشیدن به اقتصاد باشد.

منبع: ایسنا

بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

باغرود نیشابور، بهشت دره های بینالود

باغرود نیشابور از مراکز گردشگری طبیعی نیشابور است و در ۱۲ کیلومتری شمال این شهر قرار دارد.…