وام مسکن به خانه های لوکس داده نمی شود!

۰
0
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرعامل بانک مسکن، گفت: شعب این بانک به خانه های لوکس ، تسهیلات پرداخت نمی کنند.

ابوالقاسم رحیمی‌انارکی ، افزود: بانک عامل بخش مسکن در سال جدید تامین مالی واحدهای مسکونی متراژ متوسط  ومیانگین  قیمت را در اولویت دارد و برای این منظور، مدیریت شعب این بانک در هر استان باید ظرفیت ها و نیازهای منطقه ای و استانی در بازار مسکن را شناسایی و متناسب با آن پرداخت انواع تسهیلات بدون سپرده ، اوراق و نیازمند سپرده گذاری را به صورت استانی تدوین و اجرایی کند.

به گزارش مجله دلتا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، وی  افزود: هدف سیاست های اعتباری سال ۹۷ بانک مسکن ، رونق ساخت و ساز و کمک به افزایش قدرت خرید سه گروه متقاضی مسکن  شامل خانه اولی ها، ساکنان بافت های فرسوده و همچنین ساماندهی حاشیه نشین هااست و خط قرمز این سیاست ها، ممنوعیت ورود به بازار واحدهای لوکس و بزرگ متراژ است.

رحیمی انارکی تصریح کرد: مدیریت شعب این بانک در سراسر کشور برای سال ۹۷ باید از پرداخت تسهیلات به پروژه هایی که تقاضای مؤثر برای آنها وجود ندارد (خانه های لوکس و گران قیمت )پرهیز کنند تا از حبس شدن منابع در بخش های ناکارآمد و غیرمصرفی بازار مسکن جلوگیری شود. برای این منظور تامین مالی پروژه های ساختمانی با مساحت کمتر از ۱۰۰ متر مربع به ازای هر واحد مسکونی، در اولویت قرار دارد و به مدیران شعب توصیه شده است.

وی درباره تسهیلاتی که در سال ۹۷ برای بخش مسکن در نظر گرفته شده است گفت: در سال جدید با ۲۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ۶۸۰ هزار واحد مسکونی، تسهیلات ساخت و خرید خانه پرداخت خواهد شد. این تسهیلات در سه دسته حساب های تعهدی همچون صندوق مسکن یکم، تسهیلات با استفاده از اوراق و همچنین تسهیلات تبصره ای طبقه بندی شده است.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…