خانه گردشگری دالان سبز در خنکای ارتفاعات تالش

دالان سبز در خنکای ارتفاعات تالش

۲
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
کمتر جایی از دنیا را می‌توانید پیدا کنید که هم جنگل باشد و هم دریا، کافی است برای دیدن این پدیده نادر از رشت به سمت آستارا حرکت و از منطقه پره سر عبور کنید. جنگلی بسیار زیبا خواهید دید به نام پارک جنگلی گیسوم، جایی که جنگل و دریا بهم می‌رسند و تونلی سبز را در خنکای ارتفاعات تالش به وجود آورده اند.
جنگل گیسوم

پارک جنگلی گیسوم، تونل جنگلی شگفت انگیز گیلان

از جاذبه‌های گردشگری و دیدنی استان گیلان و شهرستان تالش پارک جنگلی گیسوم است که در نوع خود بی‌نظیر می‌باشد.جاده‌ای زیبا و سرسبز که از هر طرف جاده، درختان قد علم کرده‌اند و تونلی زیبا ایجاد کرده‌اند که دل هر رهگذر و ببینده‌ای را می‌رباید. جنگل گیسوم گیلان، به‌عنوان یک منطقه گردشگری-ساحلی بی‌همتا با درختان عظیم و بزرگ تونلی سبز ایجاد کرده‌ که به دریای بیکران خزر راه می‌یابد. در این بخش از گردشگری مجله دلتا به بیان زیبایی های پارک جنگلی گیسوم پرداخته‌ایم .

جنگل گیسوم

گیسوم گیلان

جنگل گیسوم در واقع نقطه اتصال دریا و جنگل می‌باشد و وجود دو نعمت بزرگ و زیبای جنگل و دریا گردش در گیسوم را چند برابر به یاد ماندنی تر می‌کند. اگر به استان گیلان سفر کردید حتما از پارک جنگلی گیسوم دیدن کنید و از وجود دو نعمت بزرگ و زیبای جنگل و دریا در کنار هم لذت ببرید .

جاده جنگلی

جاده زیبای گیسوم، قطعه ای از بهشت

جاده‌ای که منتهی به این جنگل می‌شود به اندازه زیبا و دیدنی است که شما انگار در حال گذر از دالان بهشت هستید. وقتی که در جاده سرسبز گیسوم قدم می‌زنید گویی درختان سخن می‌گویند، درختانی که تا آسمان قد کشیده شده‌اند. تونلی زیبا و سرسبز که حتی در روزهای پاییز و زمستان هم همانند تابلو زیبای نقاشی، صحنه‌ای رویایی را برایتان مجسم می‌کند. برای کسانی که عاشق رانندگی در جاده هستند گیسوم می‌تواند جاده رویاهایشان باشد.

گیلان

پارک جنگلی گیسوم در کجا قرار دارد؟

از سمت جنوب گیسوم، با رضوانشهر به فاصله ١۴ کیلومتر و از شمال ، با شهر هشتپر (تالش) با فاصله ٢٠ کیلومتر همسایه می‌باشد.

جنگل گیسوم دارای مساحتی حدود ٨٠ هکتار می‌باشد که درختان جنگلی بسیار و گونه‌های گیاهی گوناگونی را در خود جای داده است. وجود درختان و انواع گیاهان منظره زیبایی را به وجود آورده که برای هر گردشگری دلنواز و لذت بخش است .

پارک جنگلی گیسوم

امکانات پارک جنگلی گیسوم گیلان

این پارک با امکاناتی مانند پارکینگ در داخل محوطه پارک، وسایل بازی برای کودکان، ورزشگاه، اردوگاه، پلاژ، هتل، مناطق پیک نیک، کمپینگ طبیعی، مسیرهای پیاده روی، مجموعه فضاهای جنگلی باقی مانده در ناحیه ی شرقی، جنگل شمشاد و موزه ی طبیعی گل و گیاه، ساعاتی خاطره انگیز را برای مسافران فراهم کرده است.

پاییز پارک جنگلی گیسوم

پارک جنگلی

ساحل شنی از دیگر زیبایی‌های جنگل گیسوم گیلان

ساحل شنی از دیگر زیبایی‌های جنگل گیسوم است که جاذبه‌های فراوانی برای گردشگران و شناگران دارد. البته ورزش‌های دریایی دیگری نیز جذابیت ساحل را چند برابر می‌کند.

ساحل گیسوم

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

دریاچه ارواح مازندران؛ جذاب و حیرت‌انگیز

در استان سرسبز و سرشار از زیبایی مازندران، در یکی از اسرارآمیزترین مناطق شهرستان نوشهر، جا…