خانه گزارش های ملکی تازه های فناوری برترین اختراعات 2019 از نگاه مجله تایم

برترین اختراعات 2019 از نگاه مجله تایم

۳
2
با نزدیک شدن به پایان سال 2019 میلادی رسانه های مختلف، لیست هایی از برترین ابداعات سال را ارائه می‌دهند.
برترین اختراعات 2019

برترین اختراعات سال 2019

پایان هر سال مجله تایم اختراعات نوین آن سال را لیست می‌کند. امسال نیز یکصد ابداع  و اختراعی که تاثیر زیادی در بهبود کیفیت زندگی بشر می‌گذارند اعلام شده است. سه مورد از برترین اختراعات 2019 از دید مجله تایم را در این مطلب مجله دلتا بخوانید.

عینک سخنگو

عینک سخنگو

عینک “تبدیل دیدنی ها به شنیدی” که با نام OrCam My Eye 2 عرضه شده است زندگی افرادی را که اختلالات بینایی دارند متحول می‌کند. عینک سخنگو دارای دستگاه های کوچکی است که از فناوری هوش مصنوعی بهره برده اند. می‌توان قطعات را به فریم عینک متصل کرد. این وسیله قدرت تشخیص چهره و ارز را دارد. هم چنین متن و بارکد را به صورت بلند برای فرد می‌خواند. قرار دادن چنین امکانی در یک وسیله کوچک مانند قرار دادن فیل در یک کمد کوچک است.

تشخیص هوای آلوده

تشخیص هوای آلوده

بیش تر مردم در خانه خود سنسور تشخیص مونوکسید کربن دارند اما چیزی برای هشدار وجود رادون در منازل وجود ندارد. رادون یکی از گازهای سنگین و پرتوزا است که یکی از عوامل بروز سرطان ریه شناخته می‌شود. از آنجا که زمان زیادی از طول روز را در خانه سپری می‌کنیم، جود این گاز در هوای خانه بسیار خطرناک خواهد بود. شرکت Airthing برای اولین بار دستگاهی طراحی کرده است که علاوه بر تشخیص مونوکسید کربن،وجود رادون را در هوا اعلام می‌کند.

عصای هوشمند

عصای هوشمند

چند سال پیش، کورسات سیلان، فردی نابینا سعی در پیدا کردن راه خود به سمت هتل داشت و با کشیدن چمدان به دنبال خود، با استفاده از نرم افزار نقشه یاب روی گوشی هوشمند، با میله برخورد کرد و دچار شکستگی پیشانی شد. او به فکر تولید عصایی هوشمند افتاد تا بتواند اشیا را در ارتفاع بالاتر از قفسه سینه تشخیص دهد. این عصا هم چنین با برنامه مسیریاب گوگل و سایر نقشه ها سازگاری دارد. با تولید انبوه این طرح، می‌توان به 250 میلیون فرد نابینا در سراسر جهان کمک کرد.

بیشتر ببینید در تازه های فناوری

۳ دیدگاه

 1. جعفری

  ۳۰ آذر ۱۳۹۸ در ۱۲:۳۰ ب.ظ

  سپاس از مطالب مفید سایت

  پاسخ

  • مریم عنبری

   ۳۰ آذر ۱۳۹۸ در ۱:۳۵ ب.ظ

   ممنون از همراهی شما

   پاسخ

 2. سعدی

  ۳۰ آذر ۱۳۹۸ در ۱۰:۳۹ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید

قیمت روز خانه در 2 منطقه پُرمتقاضی تهران

دو منطقه همجوار در محدوده مرکزی پایتخت به‌دلیل قیمت نسبتا مناسب آپارتمان مسکونی می‌تواند ب…