سفره هفت سین زیبا در انتظار سال نو

۱
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برای داشتن سفره هفت سین زیبا از همین امروز دست به کار شوید.
سفره هفت سین

 سفره هفت سین زیبا در سال نو و ایده های خلاقانه..

نوروز رسم دیرینه ایرانیان نشانی از یک تحول است، تحولی عظیم در تمام ابعاد زندگی شخصی و اجتماعی، با نو شدن سال جان تازه ای به زمین و زمینیان بخشیده می شود و آغازی نو را به همگان نوید می دهد.

از سالهای بسیار دور استقبال از بهار در بین ایرانیان مرسوم بوده است، استقبالی که با خانه تکانی آغاز و با چیدن سفره هفت سین به اتمام می رسید. سفره ای زیبا و پرمعنا که ابتدای سال نو با نشستن به دور آن آغاز می شد و شوق ادامه حیات راباخود به همراه داشت. طراحی زیباترین سفره هفت سین می تواند  فضای خانه شما را کاملا بهاری و عیدانه کند.

با گذشت سالیان زیاد، هنوز هم این کار یکی از رسوم بسیار زیبا و پرمعنای ایرانیان است و دقت و توجهی که در انتخاب نوع چیدمان آن به کار می رود بسیار مثال زدنی است. اغلب مردم از هفته ها قبل به دنبال خرید بهترین های بازار برای سفره های خود هستند و با آراستن خانه خود با سفره های رنگارنگ به استقبال بهار می روند.

در این گزارش از مجله دلتا می خواهیم با همراهی هم به تماشای نمونه هایی از زیباترین سفره هفت سین بنشینیم و طرح های چشم نوازی را به شما معرفی کنیم.

استفاده از ظروف سفالی در سفره هفت سین

سفال در ایران زمین قدمت دیرینه ای دارد. از گذشته های بسیار دور این سفالینه ها بودند که می توانستند تمام نیازهای بشری برای ادامه زندگی را تامین کنند، همچون کوزه ها برای آوردن آب از چشمه، کاسه ها برای نگه داری شیر و ماست و…اما این رسم دیرین از یاد نرفته و در عصر کنونی هم با استفاده از این ظروف سفالی می توانیم این رسم دیرین را زنده نگه داریم.

سفره هفت سین

ظروف شیشه ای نقاشی شده

استفاده از ظروف شیشه ای که روی آنها نقاشی شده (ویترای) نیز می تواند یکی از گزینه های مناسب برای این کار باشد.

سفره آرایی

ظروف مسی

 ظروف مسی نیز همچون ظروف سفالی سابقه ای دیرینه در نزدایرانان دارد که استفاده از آن می تواند زیبایی سفره شما را دو چندان کند.

سفره عید نوروز

ظروف نقره

ظروف نقره اصالتی بسیار غنی دارند و انتخاب آنها می تواند زیباترین سفره هفت سین را برای شما به ارمغان بیاورد.

مدل سفره هفت سین جدید

ظروف شیشه ای رنگی

می توانید با استفاده از ظرفهای شیشه ای که در منزل دارید سفره خود را بچینید.

مدل سفره هفت سین

ظروف مرواریدی

اگر شما جز افراد خلاق محسوب می شوید می توانید با استفاده ازمروارید های سفید و چسباندن آن به روی ظروف مورد نظرتان می توانید طرح های جالبی خلق کنید.

مدل سفره هفت سین جدید

برای دیدن مطالب بیشتر در مورد معماری های خاص ، دکوراسیون داخلی و محوطه سازی از مجله دلتا دیدن کنید.

بیشتر ببینید در دکوراسیون

همچنین بخوانید

۷ ایده طلایی برای بلندتر نشان دادن سقف خانه

سقف خانه یکی از بخش‌هایی است که در دلگیر و گرفته بودن خانه یا برعکس، بزرگ و دلپذیر بودن خا…