۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آیا عدم پرداخت هزینه دفترخانه توسط خریدار میتواند موجب صدور گواهی عدم حضور شود؟

بله هر چیزی که در قرارداد نوشته شده، قابل انجام خواهد بود. پس می توان گواهی عدم حضور گرفت و سپس برای مطالبه خسارت هم اقدام کرد.

آیا دفترخانه وظیفه دارد که گواهی عدم حضور صادر کند؟

خیر دفترخانه چنین وظیفه ای ندارد، بلکه می تواند این گواهی را صادر کند و ممکن است شرایط لازم برای صدور این گواهی را احراز نکند و این گواهی را صادر نکند.

آیا می توان در تاریخی بعد از تاریخ تعیین شده در قرارداد، درخواست گواهی عدم حضور کرد؟

خیر، درخواست صدور گواهی عدم حضور از دفترخانه حتما بایستی در همان تاریخ تعیین شده در قرارداد برای حضور در دفترخانه داده شود و حتی مثلا خریداری که در تاریخ تعیین شده در قرارداد در دفترخانه حاضر می شود و می بیند که فروشنده حضور پیدا نکرده یا اینکه حضور پیدا کرده ولی مدارکش کامل نیست، باید همان موقع درخواست گواهی را بدهد و اگر مثلا روز بعد مراجعه کند دیگر دفترخانه گواهی عدم حضور به او نمی دهد.

مطالب مرتبط:

آیا خریدار می تواند به جای چک بانکی، با چک شخصی در دفترخانه حاضر شود؟

 

 

 

دانلود اپلیکیشن
  • مهریه به نرخ روز

    محاسبه مهریه به نرخ روز

    به موجب ماده 1078 قانون مدنی هر چیزى را كه مالیت داشته باشد می‎‌توان به عنوان مهریه قرار د…
  • فواید عناب

    عناب دارای چه خواص و فوایدی برای بدن است؟

    مصرف عناب به علت وجود خواص آرام بخش طبیعی، برای جلوگیری از بی‌خوابی بسیار مفید است. مصرف ع…
  • فواید موسیر

    خواص درمانی موسیر

    از موسیر برای درمان رماتیسم، ترمیم زخم‌های سطحی و خلط سینه استفاده می‌شود و عمده مصرف آن د…
بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

محاسبه مهریه به نرخ روز

به موجب ماده 1078 قانون مدنی هر چیزى را كه مالیت داشته باشد می‎‌توان به عنوان مهریه قرار د…