تولید خمیر دندان قرصی شکل

۵
0
زمان مطالعه: 1 دقیقه
تولید خمیر دندان قرصی شکل، بدون نیاز به قرار گرفتن در تیوب های پلاستیکی، کمک زیادی به کاهش تولید زباله خواهد کرد.
خمیر دندان قرصی

تولید خمیر دندان قرصی

اگر می‌خواهیم روی کره زمین به حیات خود ادامه دهیم، باید یک تغییر اساسی ایجاد کنیم. دو کار آفرین کانادایی، مایک مدیکوف و دامین وینس، خمیر دندان قرصی شکل تولید کرده اند. با تولید چنین محصولی نیاز به تیوب کاهش می‌یابد. آن ها در تلاشند تا کودکان و نسل های بعدی به زندگی خود در محیطی امن و سالم ادامه دهند.

به گزارش مجله دلتا؛ برای مقابله با صدها میلیون تیوب خالیِ خمیر دندان، که هر سال سطح زمین را اشغال می‌کند، این دو کار آفرین، قرص ها را به نیتِ حذف زباله های پلاستیکی تولید کرده اند. این محصولِ بهداشتی نوآورانه یک راه حل خلاقانه برای استفاده به جای تیوب های خمیر دندان است. قالب های موجود از چند لایه پلاستیک، پلیمر و رزین ساخته شده اند که قابل بازیافت نیستند و بیش از پانصد سال طول می‌کشد تا تجزیه شوند.

با الهام از تلاش دختر ۱۶ ساله مدیکوف که تصمیم داشت زباله های پلاستیکی را در خانه کاهش دهد، آن ها به فکر تحقیق در مورد تولید خمیر دندانی افتادند که نیاز به قرار گرفتن در تیوب نداشته باشد. این فرآیند ماه ها زمان برد تا با آزمایش ده ها فرمول بتوانند به نتیجه دلخواه دست یابند.

آن ها می‌گویند: ما می‌دانستیم این خمیر دندان قرصی شکل با طعم خوب و مناسب باید مانند محصولات موجود کارایی داشته باشد. زیرا در غیر این صورت مردم تغییر جدید را نخواهند پذیرفت. نتیجه نهایی یک قرص سفید کوچک است که جای خمیر دندان را خواهد گرفت. خمیر دندان جدید به نام چنج (Change) طوری طراحی شده است که بین دندان ها قرار داده و به آرامی خُرد می‌شود. سپس برای کف کردن باید با مسواک مرطوب روی دندان ها پخش شود.

برای اطمینان از بی خطر بودن این محصول باید با پزشکان متخصص و دندانپزشکان مشورت شود.

بیشتر ببینید در دسته بندی نشده

همچنین بخوانید

این آینه دکوری شیک را خودتان بسازید +ویدیو

آینه دکوری یکی از وسایلی است که زیبایی چیدمان منزل شما را دوچندان می‌کند. برای اینکه یه آی…