امیدواریم سال آینده مستاجران بیشتر نشوند

۰
0
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با بیان اینکه افزایش تقاضا ی  مسکن در فصل اجاره باعث بحران میان مالک و مستاجر می‌شود،    اظهار امیدواری کرد: تعداد اجاره نشین ها در سال آینده بیشتر نشوند.

مصطفی قلی‌خسروی ، با اشاره به رشد قیمت مسکن و اجاره در سال آینده گفت: اجاره بها تابع قیمت مسکن است و از آنجا که پیش‌ بینی می‌شود قیمت مسکن در سال آینده در حد نرخ تورم و یا ۲ درصد بیشتر از شاخص تورم باشد رشد اجاره بها نیز در همین حد خواهد بود.

به گزارش مجله دلتا به نقل ازاقتصاد آنلاین ، وی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند که سال آینده با جهش قیمت مسکن روبه رو خواهیم شد خطاب به فروشنده ها و خریداران خانه تصریح کرد : در سال ۹۷ رویدادی خاص و یا جهش قیمت مسکن نخواهیم داشت.

خسروی همچنین گفت : افزون براینکه قیمت مسکن تعیین کننده نرخ اجاره است ، عرضه و تقاضا نیز دربالا رفتن نرخ اجاره تاثیر دارد ، بنابراین امیدواریم سال آینده در فصل نقل و انتقالات تعداد اجاره نشین ها افزایش نیابد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به کاهش معاملات مسکن در اسفندماه در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته خاطرنشان کرد: برخی تصور می‌کنند که قرار است از لحاظ قیمت سال آینده اتفاق خاصی در بازار مسکن  روی دهد ، بنابراین منتظر مانده‌اند و همین موضوع باعث شده است تا حدودی معاملات مسکن در اسفند ماه کاهش یابد.

وی افزود: البته افزایش نرخ ارز و طلا نیز باعث شد تا برخی از خرید و فروش مسکن خودداری کرده و به سمت این بازارها کشیده شوند

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در همه عناوین

همچنین بخوانید

کاهش معاملات در بازار مسکن

دو افت ماهیانه تعداد معاملات در بازار مسکن از کاهش توان خرید و افزایش ریسک فروش آینده نشأت…