عمارت نمکدان اصفهان

۴
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
گلدان‌ های سفالی شمعدانی‌ قرمز و آبپاش‌ های مسی لب حوض را که بنگری انگار همین الان مادربزرگ حیاط را شسته و گل ها را آب داده است. انگار فراموش کرده آبپاش را سر جایش بگذارد.
شاخ 6 عمارت نمکدان اصفهان

شده گاهی دلتان بخواهد بروید؟ کجایش مهم نیست. فقط بروید و نباشید. مثلاً جایی بروید کسی شما را نشناسد. بروید برای خودتان دو ساعت بنشینید حتی با کسی حرف نزنید. فقط شما باشید و خودتان و خودتان؟ خوب در صفحه گردشگری ما امروز به شما می‌گوییم اگر اهل اصفهان هستید و یا به آنجا سفر کرده اید و یا نه اصلاً قصد سفر به آنجا را دارید، کجا بروید که بتوانید فقط خودتان باشید و خودتان. بروید به جایی بین دو دنیا. به عمارتی دایره ای شکل که شما را به فضایی سنتی و مدرنیزه می‌برد. هم در فضای باز و هم در فضای سرپوشیده می‌توانید از این دنیا کنده شوید و دمی بیاسایید و دوباره زندگی را از نو آغاز کنید. اینجا عمارت نمکدان است. کافه رستوان عمارت نمکدان اصفهان که سنت و مدرنیزه را با یکدیگر آمیخته است.
نمکدان

عمارت نمکدان اصفهان

این عمارت هیچ دست کمی از آنچه ازش انتظار دارید، ندارد. از آن دالان آبی رنگ که رد شوی و پا به حیاط بگذاری دقیقاً به یاد خانه آبا و اجدادی می‌افتی، با حوضی بسیار زیبا، تزئین شده با کاشی های سبزآبی و آن فواره قدیمی اش. گلدان‌ های سفالی شمعدانی‌ قرمز و آبپاش‌ های مسی لب حوض را که بنگری انگار همین الان مادربزرگ حیاط را شسته و گل ها را آب داده است. انگار فراموش کرده آبپاش را سر جایش بگذارد. در نگاه اول ایوان را خواهی دید بانرده های چوبی و درهای سبز شده پشتش.

راستی فیلم مادر علی حاتمی یادتان هست؟ ساختمانش را به یاد می‌آورید؟ بنای سفید رنگ این عمارت نیز به همان اندازه کهن است. یادگار دوران قاجار  با دیوار های کاهگلی. موزیک سنتی معمولاً در آنجا به راه است. خلاصه محیطی نوستالژیک است که کلی شما رابه سال های دور می‌برد.

چیدمان حیاط با میز و صندلی‌ های چوبی است. کنار دیوار ها خمره های بزرگ سفالی هم قرار داده شده. در انتهای حیاط هم درهایی وجود دارد که می‌توانید برای نشستن به اتاق های داخل ساختمان بروید. نشستن در این فضا هم بسیار برایتان دل انگیز خواهد بود. صرف غذاهای ایرانی بر میز هایی که دیگر عتیقه‌ شده اند بخصوص برای گردشگران خارجی و یا حتی داخلی، بسیار لذت بخش خواهد بود.

رستوران نمکدان

 • داخل عمارت نمکدان اصفهان

  داخل عمارت نمکدان اصفهان هم دست کمی از زیبایی های بیرونش ندارد. با همان رنگ و بوی کهن. تزئینات  داخل هم از نظر رنگ آمیزی عالی هستند. آن درهای سبز رنگ و میز های چوبی قهوه ای و فرش های گل دار دیدنی یک هارمونی عالی را آفریده‌اند. امکان ندارد گردشگری باشید و از این بخش ده ها عکس نیندازید. در برخی اتاق ها هم میز ها درست میان فضا قرار گرفته اند که آن هم زیبایی مخصوص به خودش را دارد. میز توالت‌ های چوبی، دیوارکوب‌ ها و پارچه‌ های خوش طرح و رنگ هم حسابی چشمتان را نوازش می‌دهند.
  داخل عمارت نمکدان

 • رستوران عمارت نمکدان اصفهان

  رستوران عمارت نمکدان،  غذاهای خانگی را سرو می‌کند. طعم لذیذ غذاهای ایرانی. به بهترین شکل طبخ شده. طعم آن به قولی با یک وجب روغن روی آن، تا سفر بعد زیر دندانمان می‌ماند. غذایی مثل پلو ماش که با همان لقمه اول خودش را حسابی ثابت می‌کند. با آب گوشت و قلم تهیه شده و محبوب همه مسافران و گردشگران است. آبگوشت هایش هم که تنها غذای روز های جمعه این مجموعه است، در بین گردشگران و همه مشتری ها زبانزد است.
  شاید تنها ایرادی که بتوان به این منو گرفت آنکه تنوع غذایی‌اش کم است و احتمالاً تقصیرش هم بر گردن کوچک بودن آشپزخانه عمارت است. اما همین تعداد انتخاب هم از آنجا که نمکدان تازه شروع به کار کرده کافی به نظر می‌رسد. راستی از ساعت ١٧ هم، میان وعده آش سرو می‌شود.
  رستوران نمکدان

 • کافه عمارت نمکدان اصفهان

  تقریباً می‌توان گفت لیست نوشیدنی‌ های گرم و قهوه منو کافه عمارت نمکدان کامل است. البته اگر خوراکی های مناسب فصل های گرم مثل انواع شیک ها و بستنی ها را فاکتور بگیریم.
  در مورد منوی کافی‌شاپ، کیفیت طعم آن در رقابت با کافی شاپ‌ های خوب این منطقه است. حضور کارشناس قهوه در کافی‌شاپ این مجموعه، خیال مشتری را از این لحاظ که قهوه مرغوب و اصولی تهیه شده نوش جان می‌کند راحت می‌کند.
  کافه عمارت نمکدان

 • آدرس عمارت نمکدان اصفهان

  آدرس: اصفهان، خیابان استانداری، اول کوچه پشت مطبخ
  در ابتدای کوچه‌ پشت مطبخ در خیابان استانداری است از آنجا که در مجاورت با میدان نقش‌جهان اصفهان است به راحتی پیدا می شود. نمای این مکان دیدنی، روبروی میدان نقش جهان است. ورودی اش هم مانند داخل عمارت کاملا سنتی و چشم نواز است هرچند سرویس بهداشتی که در ضلع شمالی مجموعه، واقع شده علیرغم در های ورودی قدیمی‌اش، داخل آن‌ به خوبی نوسازی شده ولوازم بهداشتی مثل دستمال توالت و دستمال حوله‌ای و… داخل آن هم کامل است.
  ساعت کار نمکدان: صبحانه از ٨:٣٠ تا ١٠:٣٠، شام از ٢٠ تا ٢٣، کافه از ۸/۳۰ تا۲۳
  کافی شاپ نمکدان

بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

اقامت در رویایی‌ترین کلبه‌های خنک‌ترین ییلاق ایران

ییلاق سوئه چاله یکی از زیباترین تفرجگاه‌های شمال کشور، ییلاقی خوش‌منظره با کلبه‌های چوبی و…