تله کابین توچال، تفریحی در دل زمستان

۱۴
2
زمان مطالعه: 2 دقیقه
تهران فقط شلوغی‌ و آلودگی‌ نیست. مجموعه توچال فرصتی ایده‌آل برای دورشدن از این همه هیاهو و تجربه طعم واقعی زندگی را برای شما فراهم می‌کند.
تله کابین توچال

مجموعه تفریحی توچال در نزدیکی شمال تهران قرار دارد و تفریح‌های متنوعی همچون تله کابین توچال ، پیست اسکی، تله‌سیژ، سورتمه، بانجی جامپینگ، بام تهران و… را در خود جای داده است. علاوه بر کوهنوردی، اسکی و تله کابین که از تفریح‌های معروف توچال هستند، فعالیت‌های مختلف دیگری از سورتمه سواری تا تیراندازی با کمان و واقعیت مجازی نیز در این مجموعه وجود دارد که می‌توان اوقاتی سراسر هیجان و لذت را در آن تجربه کرد. با مجله دلتا همراه شوید تا گشتی در منطقه تفریحی و دیدنی توچال بزنیم.

تله کابین توچال در تهران

معرفی توچال

توچال قله‌ای در شمال تهران و به ارتفاع ۳,۹۶۲ متر است که بخشی از دامنه رشته‌کوه‌های البرز به حساب می‌آید. دامنه جنوبی توچال مجاور با شهر تهران و قله آن مشرف به این شهر است. این قله در جنوب منطقه کوهستانی البرز مرکزی قرار دارد که از شرق به قله‌های لزون، کلک‌چال و دارآباد و از غرب به قله شاه‌نشین و منطقه امام‌زاده داوود منتهی می‌شود.

مشهورترین و پررفت‌وآمدترین پناهگاه‌ها و جان‌پناه‌ها به‌ترتیب از شرق به غرب دارآباد، کلک‌چال، شروین، شیرپلا، جان‌پناه قله توچال، امیری، هتل اوسون، ایستگاه پنجم تله کابین، اسپیدکمر و پلنگ‌چال هستند.

اگر به کوهنوردی و آفرود علاقه دارید به دهکده بهشتی جهان نما هم سری بزنید.

ایستگاه پنجم تله کابین توچال

اگر تا این مسیر را کوهنوردی کرده‌اید، باید بگوییم مسیر بسیار سختی را پیموده‌اید، در غیر این صورت به همراه تله کابین توچال می‌توانید در عرض ۳۰ دقیقه از ایستگاه اول به بام تهران برسید. یکی از بهترین چشم‌اندازهای کلی شهر تهران را می‌توانید در این ارتفاع مشاهده کنید. این ایستگاه فرهنگسرای توچال نیز به حساب می‌آید. اگر صرفا برای برف بازی به این منطقه رفته‌اید، می‌توانید در این ایستگاه نیز توقف کرده و یک روز هیجان‌انگیز و مفرح را بگذرانید. این ایستگاه به ارتفاع ۲۹۱۰ متری از سطح زمین واقع شده و یک رستوران دو طبقه چوبی بسیار زیبا در آن ساخته شده است تا لذت صرف غذا در آب و هوای سرد و در این ارتفاع را چند برابر کند. همچنین می‌توانید از آلاچیق‌های موجود در محوطه و وسایل بازی محدودی در این ایستگاه استفاده کنید.

بام تهران

پیشنهاد مطالعه: اگر به مطالب گردشگری علاقه دارید، حوض سلطان، بزرگ‌ترین آینه طبیعی ایران را در مجله دلتا مطالعه کنید.

دانلود اپلیکیشن
بیشتر ببینید در گردشگری

همچنین بخوانید

وسایل مورد نیاز سفر چیست؟

در هیچ دوره‌ای سفر رفتن مثل امروزه چشمگیر نشده بود و همان‌طور که می‌دانید گشتن و گردش به ص…